До 1 липня поточного року в Збройних силах України буде проведена повна атестація керівного складу, заявляє міністр оборони Анатолій Гриценко.
«Ця робота направлена на поліпшення ситуації, вона спиратиметься на виконання тих завдань, які будуть виконані за будь-яких умов. Ця робота направлена на те, щоб наші Збройні сили зміцнювалися з кожним днем, щоб міністр оборони, начальник генштабу, керівники були впевнені, що на цього командира можна покластися, він чітко розуміє своє місце, він здатний контролювати і подати ситуацію та забезпечити її високі показники», - заявив Гриценко в п'ятницю у Києві, виступаючи перед керівним складом ЗСУ.
Глава Міноборони також підкреслив, що поставив завдання до 1 липня «провести атестацію» керівного складу командирів бригади. «Я хочу, щоб було розуміння, чому це робиться і як це робиться», - підкреслив Гриценко, при цьому додавши: «Ви знаєте, що після перемоги Віктора Андрійовича Ющенка і після того, як він був обраний на посаду головнокомандувача Збройними силами, і після того, як я був призначений на цю посаду міністра оборони, у нас не було в Збройних силах компанії масового звільнення керівного складу і його не буде». «Ми вважаємо, що в армії необхідна стабільність, послідовність і, в той же час, крок за кроком, день за днем - поліпшення ситуації», - сказав він.
За словами Гриценка, в першу чергу, під час атестації оцінюватиметься бойова готовність. «Перший показник - це рівень бойової готовності. Міністр, начальник генштабу не оцінюватиметься по ситуації, чи пофарбоване листя, чи посипаний порошком сніг, чи пофарбовані дерева і так далі. «Показуха» нам не потрібна, нам необхідні ті показники, які свідчать про дієздатність Збройних сил», - підкреслив він.
Міністр також відзначив, що атестація проводитиметься на підставі ситуації зі здоров'ям підлеглих, ситуації з загибеллю, ситуації з правопорушеннями або ж злочинністю. «Ключовим буде критерій того, хто виявив порушення. Я зараз, дивлячись прямо у вічі командирам, говорю: якщо порушення виявлено командиром, він за це не одержуватиме стягнення, я дякуватиму йому за це. Він показує, що він з цим бореться і це є сприйняттям того, що є порушенням системи цінностей. Але якщо порушення виявляється органами прокуратури, органами міністерства внутрішніх справ, Службою безпеки і командир про це або не знає, або це прикриває, тоді це буде проблема», - підкреслив міністр.
Крім того, за його словами, у ході атестації будуть враховані такі показники, як робота, атмосфера в полиці, в батальйоні, взаємодія з суспільством і інші критерії, передає «Інтерфакс-Україна».
Гриценко також повідомив, що серед основного складу буде проведене анонімне анкетування, в якому офіцерам буде запропонована низка питань для оцінки їх командування. «Це певний психологічний бар'єр, який я хотів би, щоб був зламаний. Я вважаю, що діяльність всіх органів влади має оцінюватися як за об'єктивними показниками, так і за ставленням людей до органів державної влади», - відзначив міністр, нагадавши, що таку оцінку громадяни проводять звичайно раз на чотири або п'ять років під час виборів. «Ми оцінюватиме командирів бригад, полків за абсолютно об'єктивними показниками: бойовій підготовці, командирській підготовці, стану дисципліни, як це робилося і завжди. Крім того, мені дуже важливо, щоб командир мав об'єктивне, анонімне розуміння, як оцінюють його підлеглі», - заявив глава оборонного відомства в інтерв'ю журналістам після закінчення зустрічі з керівним складом.
Разом з тим, Гриценко відзначив, що цей результат широко не обговорюватиметься. «Можливо, в деяких випадках ми покажемо результати цього анкетування окремим командирам, щоб вони зробили свої висновки. Для мене важливо, щоб командир налагодив безконфліктне управління з підлеглими: без стресів, без перелому людей на принципі переконання, визначення розумних завдань і чіткого, зрозумілого роз'яснення цих завдань», - підкреслив він.
Виступаючи перед керівним складом, міністр оборони повідомив, що підсумками такої атестації будуть конкретні висновки: чи відповідає командир, чи не відповідає займаній ним посаді, якщо відповідає, то чи можливе його призначення на більш відповідальну посаду.
«Буде і висновок, коли командир не відповідає займаній ним посаді, і тоді буде невідкладно ухвалене кадрове рішення. Я хочу, щоб це сприймалося абсолютно нормально і зрозуміло», - підкреслив Гриценко.
Крім того, він запропонував протягом двох днів командирам, які відчувають, що не відповідають своїм посадам, самостійно подати рапорт, щоб уникнути якихось психологічних ситуацій.
У ході зустрічі з керівним складом, Гриценко запропонував провести анкетування з самого міністра оборони України. Командирам були роздані анкети, в яких пропонувалося дати оцінку роботі міністра. Так, в анкеті пропонувалися питання про довіру і недовіру міністру, питання про те, чиї інтереси відстоює Гриценко в своїй діяльності, а також чесним чи корумпованим політиком він є.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом