1 березня 2006 року закінчився перший етап аудиту роботи державної ветеринарної служби України. Як повідомляє прес-служба Мінсільгоспу, за підсумками перевірок молочних виробників України було ухвалено рішення про видачу дозволів на експорт в Росію таким підприємствам: ЧП КФ "Прометей" (філіал "Менський сир"), ПП "Рось" (філіал "Роменський молочний комбінат"), ЗАТ "Пирятинський сирозавод", пише «Газета.ru».


Водночас Россільгоспнагляд відзначає, що ветслужба України формально підійшла до підбору і представлення молочних підприємств для аудиту, оскільки не всі підприємства були готові до перевірки і не в повному обсязі виконують ветеринарно-санітарні вимоги і норми в своїй виробничій діяльності.

Раніше ForUm повідомляв, що міністр фінансів України Віктор Пинзеник називає неприйнятною перевірку російськими ветінспекторами українських підприємств з виробництва м'яса.

За його словами, якщо в Росію була поставлена неякісна продукція, то треба заплатити штраф, а не допускати перевірку на підприємства галузі.

«Про яку інспекційну перевірку може йтися? Я ще раз наголошую, я розумію претензії - врегулюйте претензії, якщо є на це підстави. Але перевірка це нонсенс», - відзначив він.

«Давайте відправимо у Штати, Німеччину, нам теж неякісну продукцію постачають, відправимо на фірми, яка була б реакція цих країн? На жаль, тут мало економіки, як і в газі», - наголосив Пинзеник.

Нагадуємо також, що Росія заборонила з 30 грудня 2005 року ввезення продукції тваринництва, що проходить транзитом через Україну. З 1 січня 2006 року було введено обмеження на ввезення всіх видів сирих м'ясних напівфабрикатів, а з 20 січня Росія ввела заборону на ввезення продукції тваринництва з України.

Заборона на постачання продукції тваринництва діятиме до надання повних гарантій виконання ветеринарних і санітарних вимог Російської Федерації і підписання з українською ветеринарною службою протоколу про ветеринарний контроль при постачанні цієї продукції.

Прем'єр-міністр України Юрій Єхануров визнав, що з України в Росію надходило неякісне і контрабандне м'ясо. За словами Єханурова, такі випадки відзначалися і раніше. «Але це були прості технічні питання», - зауважив він.

Нагадуємо також, що Україна звернулася в Міжнародне епізоотичне бюро (МЕБ) і має намір звернутися у Світову організацію торгівлі (СОТ) з проханням сприяти у вирішенні питання постачання української продукції тваринництва в Російську Федерацію.

Про це 30 січня 2006 року повідомив міністр аграрної політики Олександр Баранівський. За його словами, Мінагрополітики уже направило лист генеральному директору МЕБ Бернару Валла, в якому просить посприяти у вирішенні питання постачання українських товарів тваринного походження в РФ.

Крім того, спільно з Міністерством економіки планується підготувати і направити відповідні документи в СОТ.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

615