Питання виконання програми співпраці між Міністерством праці США, Міністерством вугільної промисловості України і Держпромгорнаглядом МНС з підвищення безпеки праці шахтарів обговорювалися під час зустрічі 28 лютого в Міністерстві України з надзвичайних ситуацій з представниками компанії PEER і Посольства США в Україні.

Як повідомили в інформаційному центрі Держпромгорнагляду, співпраці у сфері створення безпечних умов праці у вугільній галузі між вітчизняними відомствами і Адміністрацією з охорони праці в гірничій промисловості (США) покладено початок ще 1998 року. В 1999 р. завдяки гуманітарній допомозі на шахтах з'явилися мультигазоаналізатори з контролю метану. Через два роки, після підписання меморандумів про співпрацю, співробітництво отримало новий поштовх - на копальні прийшли американські технології і техніка для осланцювання гірських вироблень інертним пилом, профінансована організація виробництва фільтрів по очищенню шахтної води. В 2003 році реалізація першого проекту успішно завершена.

Крім того, уряд США вирішив профінансувати ще один проект, яким, зокрема, передбачена дегазація вугільних пластів з застосуванням свердловин по технології направленого буріння і вдосконалення вентиляційних систем. Технічну допомогу в реалізації проекту з боку американців здійснює компанія «Партнерство з енергетичної і екологічної допомоги» (PEER).

Як наголошується у повідомленні, під час зустрічі президент компанії PEER Джері Тріплет відзначив, що три проекти, в які входять підземне вентилювання, дегазація методом буріння горизонтальних свердловин і впровадження анкеровання крівлі, мають загальний бюджет в 5 млн. доларів і розраховані до 2008 року.

Сторони обговорили питання транспортування з Сполучених Штатів обладнання для облаштування горизонтальних свердловин, проведення сертифікації, навчання персоналу. Відповідно до домовленостей сторін, Макіївський науково-дослідний інститут буде задіяний у виконанні сертифікації, а після остаточного монтажу техніки на шахті «Краснолиманській» туди прибудуть кваліфіковані фахівці, які проведуть навчання, передає «УНІАН».

Американська сторона сподівається, що цінне обладнання не стане надбанням лише однієї шахти. Для недопущення затримок у процесі введення в експлуатацію такого необхідного устаткування призначені відповідальні особи з складу керівників вугільної промисловості і департаменту промислової безпеки.

Триплет повідомив також про вірогідний старт у майбутньому ще двох проектів з поліпшення стану охорони праці і створення робочих місць для шахтарів, що втратили роботу. Бюджет проектів становитиме до 3 млн. доларів.

Як наголошувалося на зустрічі, реалізація всіх проектів покликана поліпшити стан промислової безпеки у вугільній галузі і зменшити соціальну напругу в шахтарських регіонах.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

345