В Судані проходить суд над військовими, причетними до злочинів проти корінного населення західної провінції країни Дарфура. Як повідомило в понеділок суданське інформаційне агентство СУНА, офіційний Хартум передав посланнику ООН в Судані список з іменами чиновників, засуджених за злочини в охопленій громадянською війною провінції.

Водночас суданська сторона відмовилася надати журналістам будь-яку інформацію про те, хто потрапив в переданий в ООН список і скількох осіб було засуджено за військові злочини в Дарфурі. Не було надано коментарів і про хід судових процесів і ухвалені вироки.

В березні 2004 року РБ ООН доручила Гаазькому трибуналу провести розслідування військових злочинів в Дарфурі і підготувати звинувачення стосовно осіб, винних в злочинах проти мирного населення на заході Судану, повідомляє РІА «Новини».

Недавно організація "Міжнародна амністія" (МА) передала співробітникам трибуналу в Гаазі доповідь з результатами незалежного розслідування, в якій звинуватила президента Судану Омара аль-Башира і ще близько 50 високопоставлених суданських чиновників в тому, що вони особисто давали накази або ж потурали скоєнню військових злочинів в Дарфурі. За словами представників МА, всі факти злочинів, скоєних за розпорядженням аль-Башира в Дарфурі, підтверджені документально свідченнями свідків і урядовими розпорядженнями.

Судан категорично відкидає всі звинувачення на адресу високопоставлених керівників країни. В Хартумі наголошують, що країна в змозі самостійно розібратися в своїх внутрішніх проблемах.

В червні минулого року в Судані був створений власний трибунал для суду над урядовцями, винними у військових злочинах. Цей крок було зроблено у відповідь на резолюцію РБ ООН 1593, яка вимагала, щоб обвинувачені постали перед міжнародним трибуналом.

Як раніше повідомив міністр юстиції Судану Алі Мухаммед Уфман, під час розгляду були заведені кримінальні справи стосовно 160 осіб. Голова Мін’юсту також не виключив можливості розгляду в суді і справ, заведених міжнародним кримінальним трибуналом стосовно 50 суданських високопоставлених чиновників в разі, якщо Гаазький трибунал зможе надати неспростовні докази їхньої вини".

REGNUM

Збройний конфлікт в Дарфурі почався в лютому 2003 року, коли найбільші повстанські угрупування "Суданська армія за визволення Північного Дарфура" і "Рух за справедливість і рівноправність", які представляють неарабське населення, почали збройну боротьбу проти уряду Судану, в якому домінують араби. Відтоді в Дарфурі загинуло, за різними оцінками, від 180 до 300 тисяч осіб, більше двох мільйонів стали біженцями.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

535