Пентагон 3 березня обнародує імена і національності в'язнів Гуантанамо, повідомив представник Пентагону Джеф Гордон.

"Ми виконуємо вимоги нью-йоркського суду, який ухвалив позитивне рішення у справі агентства Ассошиейтед Прес, яке вимагало від Пентагону розголошення імен і національностей ув’язнених Гуантанамо", - сказав він.

Федеральний окружний суд Манхеттена в Нью-Йорку в кінці січня зобов'язав військове відомство США обнародувати імена в'язнів Гуантанамо. Таке рішення суддя Джед Ракофф (Jed Rakoff) ухвалив на підставі позову інформаційного агентства Ассошиейтед Прес до Пентагону. Агентство, посилаючись на акт про свободу інформації, вимагало оголошення розшифровки слухань військового трибуналу над військовополоненими для з'ясування правильності класифікації в'язнів Гуантанамо як "солдатів армії противника". У 2005 році Пентагон обнародував таку інформацію стосовно 558 судових засідань, проте не розсекретив імен або іншої інформації, яка допомогла б встановити особи ув'язнених, повідомляє РІА «Новини».

Тепер же, як повідомив Гордон, інформаційне агентство отримає ті ж самі документи, тільки в них уже будуть вказані імена. "Це не поіменний список полонених, це документи, по три сторінки на кожного, які вже були передані минулого року Ассошиейтед Прес, тепер же ми просто не закреслюємо імена", - сказав він.

Гордон відзначив, що Пентагон передасть документи і на тих, хто уже відпущений або переданий для здійснення правосуддя іншим державам. "Натепер в Гуантанамо утримується 490 осіб, раніше, коли інформагентство зверталося до суду, їх було близько 550, ще раніше - 750", - сказав він. За його словами, деякі імена з тих, які будуть опубліковані, уже відомі громадськості, оскільки відпущені полонені починають звертатися до суду.

Незважаючи на рішення про виконання постанови суду, в Пентагоні не задоволені таким результатом справи. На думку представника Пентагону майора Майкла Шаверса (Michael Shavers), розголошування імен ув'язнених, яких утримують на військовій базі США в Гуантанамо, спричинить помсту з боку терористів. "Публікація імен полонених порушить право на невтручання в особисте життя їхніх сімей і викличе каральні дії з боку терористичних груп", - сказав він, коментуючи рішення нью-йоркського суду.

Проте самі полонені не висловлювали активного невдоволення тим, що їхні імена стануть надбанням громадськості. Ще в серпні 2005 року суддя Джед Ракофф ухвалив рішення зобов'язати Пентагон опитати полонених Гуантанамо на предмет згоди на оголошення їхніх імен у пресі. Загалом було опитано 317 в'язнів. З них 63 відповіли позитивно, 17 - негативно, 35 повернули опитний лист незаповненим, а 202 зовсім не повернули опитні листи. Виходячи з цього, Ракофф зробив висновок, що невелике число негативних відповідей не дає підстав для нерозголошування імен.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

513