В річках та інших водоймищах Київської області знизився рівень вмісту кисню, що загрожує можливою загибеллю риби, повідомив в.о. начальника Верхньодніпровського державного басейнового управління охорони водних живих ресурсів Валентин Стояненко.

За його словами, зниження рівня вмісту кисню викликано природними сезонними явищами: різкі перепади температур і рівнів води, припинення фотосинтезу у водоймищах під шаром льоду і снігу, повідомляє «УНІАН».

Особливо складна ситуація на Київському водосховищі, в яке з річки Прип‘ять впадають води, бідні на кисень. В ці дні вміст кисню у воді Прип‘яті в районі міста Чорнобиль становив всього 3 мг/л, що менше допустимого мінімуму для нормальної життєдіяльності риби – 4мг/л, сказав Стояненко.

Проте, за його словами, в районі Київської ГЕС вміст кисню становив уже 10 мг/л, що дає підстави зробити висновок про в цілому досить стабільні умови для зимівлі риби.

З метою запобігання замору риби та інших водних живих ресурсів створено робочу групу з представників обласної державної адміністрації, управління екології і природних ресурсів, санепідстанцій, товариства мисливців і рибалок та інших зацікавлених організацій, які проводять моніторинг ситуації і вживають відповідних заходів, повідомив Стояненко.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

958