Президент України Віктор Ющенко створив ще один орган, який відповідатиме за прозорі парламентські вибори - Громадська рада при главі держави з забезпечення чесних виборів 26 березня.

«Я підписав указ про створення при Президентові Громадської ради щодо забезпечення чесних виборів, яка здійснюватиме незалежний контроль за проведенням голосування і дотриманням прав виборців», - сказав Ющенко.

Главою цієї ради призначений Президент Національної академії наук України Борис Патон.

У складі ради 15 осіб, причому всі, окрім глави ради, входять до неї за згодою. Серед них голова постійно діючого третейського суду при «Укоопспілці», заступник голови громадської ради Віталій Боцко, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Євгеній Бистрицький, голова Всеукраїнської федерації профспілок «Наше право» Олександр Єльяшкевич, співголова Харківської правозахисної групи, голова правління Українського союзу Хельсінкі прав людини Євгеній Захаров, Президент Міжнародного благодійного фонду «Академія української преси» Валерій Іванов.

За згодою в раду входять також голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив, керівник громадської кампанії «Усвідомлений вибір 2006» Ігор Когут, Президент фонду «Демократичні ініціативи» Ілько Кучерів, голова правління громадської організації «Телекритика» Наталія Лігачова-Чорнолуцька, Президент фонду «2Європа XXI» Інна Підлуська, голова правління Комітету виборців України Дмитро Попов, координатор громадянської ініціативи «Знаю!» Дмитро Потехін, керівник програми розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко, голова комітету «Рівність можливостей» Олександр Чекмишев, директор політико-правових програм Українського центру економічних і політичних досліджень імені О. Разумкова Юрій Якименко.

Згідно з положенням, основним завданням громадської ради є розробка і внесення Президенту України пропозицій щодо сприяння реалізації виборчих прав громадян України під час проведення виборів 2006 року, здійснення громадського контролю за дотриманням суб'єктами виборчого процесу, органами державної влади і засобами масової інформації вимог законодавства про вибори.

Громадська рада засновується у складі голови, заступника голови, інших членів Ради. Персональний склад Громадської ради затверджує Президент України.

Організаційною формою роботи Громадської ради є засідання, які проводяться у міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць. Засідання Громадської ради є правомірним, якщо на ньому присутні більше половини складу ради.

Рішення Громадської ради приймаються шляхом голосування. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх на засіданні членів Громадської ради. У разі рівного розподілу голосів голос головуючого на засіданні є вирішальним.

У радіозверненні Президент закликав виборців приєднатися до боротьби з використанням адміністративного ресурсу на виборах. Він повідомив, що в Центральній виборчій комісії, місцевих адміністраціях, правоохоронних органах, громадських організаціях працюватимуть телефони довіри, по яких можна буде повідомити про будь-яку спробу тиску або махінацій.

«Жоден сигнал не залишиться без уваги, - сказав він.

Глава держави також відзначив, що згідно з указом «Про чесні вибори» здійснюватиметься постійний моніторинг виборчого процесу, а участь недержавних організацій зробить його прозорим.

Ющенко відзначив, що вибори в Україні будуть під пильною увагою міжнародного співтовариства і від їх демократичності залежатиме імідж країни.

"За парламентськими виборами уважно стежитиме міжнародне співтовариство. Наші сусіди усвідомлюють, що в березні молода демократія здаватиме свій перший серйозний іспит. Я як Президент України докладу всіх зусиль, щоб вибори пройшли демократично. Я вимагатиму у центральної і регіональної влади дотримання виборчого законодавства і указу Президента "Про чесні вибори", - заявив глава держави.

Ющенко відзначив, що він запросив міжнародних спостерігачів приїхати у березні до України і разом з українськими колегами пильно спостерігати за дотриманням усіх виборчих процедур.

"Суспільству важливо обрати відповідальний парламент, налаштований на співпрацю з урядом, професійну владу на місцях, яка піклуватиметься про вирішення соціальних і економічних проблем", - сказав він.

Президент також відзначив проблему депутатської недоторканності.

"Особливе занепокоєння у мене викликає норма щодо депутатської недоторканності. Сьогодні в країні існує каста недоторканних, у списках деяких політичних сил ховаються люди, у яких проблеми з законом", - заявив Ющенко.

Він нагадав, що ще восени минулого року звернувся до Конституційного суду України з поданням про невідповідність цієї норми Основному закону.

"Оскільки Верховна Рада заблокувала роботу Конституційного суду, розгляд цієї справи гальмується. Не виключаю, що парламент не приймає присягу суддів, щоб зберегти недоторканність депутатів місцевих рад", - сказав Президент.

"Я поділяю переконання демократичних партій і блоків, які виступають за відміну цієї норми. Депутатський статус - це не привілей, а висока відповідальність! Народні обранці - це слуги народу, і їм нема від кого ховатися", - заявив Ющенко.

Раніше Президент України Віктор Ющенко закликав виборчі комісії і органи місцевого самоврядування забезпечити умови для голосування 26 березня всім виборцям.

"Я звертаюся до членів виборчих комісій і органів місцевого самоврядування. Від вас залежатиме, як пройде день голосування. Ви повинні створити людям комфортні умови для голосування, кожному виборцю - незалежно від віку або стану здоров'я. Забезпечити транспортом тих, хто не може пересуватися самостійно. Цього ні закон, ні указ не виписує, але вимагає обов'язок влади перед громадянином", - сказав він у радіозверненні.

Ющенко також закликав Центральну виборчу комісію завершити формування виборчкомів на місцях і забезпечити їх роботу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1322