Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк вважає провокацією ініціативу СДПУ(о) щодо проведення референдуму про вступ України до НАТО і Єдиного економічного простору.

Про це Тарасюк сказав на прес-конференції в Чернігові в рамках участі в громадських слуханнях «Регіональне вимірювання європейської і євроатлантичної інтеграції України».

«Враховуючи політичні сили, які ініціюють референдум, можна говорити про спробу здійснення великомасштабної загальнонаціональної провокації, тому що саме ці сили і особисто Медведчук очолював Адміністрацію Президента Кучми і підписував документи про вступ до НАТО, і це тоді була державна політика, а сьогодні раптом він прокинувся, що це не відповідає інтересам українських громадян», - сказав міністр.

Тарасюк також вважає недоречним піднімати питання про вступ до ЄЕП, оскільки його ще не існує. «Тому, враховуючи авторів цієї ідеї, з огляду на те, що вони нічого не робили, перебуваючи 10 років при владі, для того, щоб український громадянин знав всю достовірну інформацію про НАТО, ЄС, я вважаю, що це політична провокація», - додав він.

На думку Тарасюка, вступу України до НАТО заважає політика, яку здійснювала колишня влада, оскільки вона була декларативною щодо намірів вступити в ЄС і НАТО і не підтримувалась практичними кроками, передає «УНІАН».

Міністр відзначив, що сьогодні Україна вийшла на новий рівень відносин з НАТО. За його словами, за минулий рік у цьому напрямі зроблено більше, ніж за всі попередні роки. Він відзначив, що громадські слухання, які проводяться в регіонах України Інститутом євроатлантичної співпраці, який він очолює, є спробою надати громадянам правдиву інформацію, щоб вони не жили стереотипами радянських часів.

У свою чергу, колишній Федеральний міністр оборони ФРН Фолькер Рює, відповідаючи на запитання журналістів підкреслив, що керівництво НАТО неодноразово відзначало під час зустрічей з представниками України, що перебування Чорноморського флоту РФ на території України не є перешкодою для вступу України до Північноатлантичного альянсу. Він вважає, що головною перешкодою вступу України до НАТО є стан громадської думки в Україні щодо НАТО. «Необхідна одностайна громадська думка відносно до НАТО», - сказав він.

Рює також відзначив, що Україна залишається політично розколеною на схід і захід, і тому керівництву держави необхідно докласти зусилля для об'єднання країни.

Як повідомляв ForUm, ЦВК зареєструвала 109 регіональних ініціативних груп з проведення референдуму про членство України в НАТО і ЄЕП. Групи повинні до 1 березня 2006 року зібрати не менше 3 млн. підписів громадян на підтримку проведення референдуму.

З ініціативою проведення референдуму виступила СДПУ(о).

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

257