Міністр юстиції України Сергій Головатий не бачить сенсу в проведенні референдуму в Криму з питання надання російській мові статусу державної і називає це рішення кримського парламенту «політичною провокацією». Про це він заявив сьогодні журналістам у Києві.

«Я не встиг прочитати це рішення (парламенту АРК – ред.), але, якщо мені не зраджує пам'ять, у кримській Конституції визначено, що державними мовами (на території автономії – ред.) є українська, російський і кримсько-татарська. Тому я вважаю, що питання статусу російської мови в Криму вирішене – вона має статус державної мови. Тому я не знаю, про що вони говорять, якщо в кримській Конституції записано, що є три державні мови. То який ще статус державної російській, якщо він визначений і врегульований?», – запитав міністр.

У свою чергу, радник Президента України Микола Полудьонний сказав, що бачив проект постанови кримського парламенту, але не побачив у ньому межі розповсюдження державного статусу російської мови.

За його словами, «ця постанова ( ВР АРК – ред.) є незаконною, вона не відповідає Конституції Криму, Конституції України». У зв'язку з цим, за словами Полудьонного, прокурор Криму вніс відповідне розпорядження на цю постанову парламенту, але існують конституційні заходи реагування і Президенту України рекомендовано зупинити дію цієї постанови зі зверненням до Конституційного Суду України.

Крім того, Головатий відзначив: «З огляду на те, що немає Конституційного Суду, це політична піар-акція для того, щоб обурити знову суспільство на мовному ґрунті і більше нічого. Окрім як політичною провокацією, це рішення ніяк не можна оцінити».

Як повідомляв ForUm, 22 лютого Верховна Рада АРК ухвалила рішення про призначення республіканського (місцевого) консультативного референдуму про статус російської мови, ініційованої громадянами України, які постійно проживають в Криму. Відповідно до рішення, референдум буде проведений 26 березня 2006 року – в день виборів у ВР України і місцеві ради.

Ініціатива провести в АРК референдум з мовного питання належить Партії регіонів.

Прокурор Криму вніс у Верховну Раду автономії подання з вимогою відмінити рішення про цей референдум.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

322