Національне агентство України з питань забезпечення ефективного використання енергоресурсів ініціює введення штрафів за наднормативне споживання енергоносіїв. Про це сьогодні на прес-конференції в Києві повідомив голова Агентства Євген Сухін.
Він повідомив, що готується законопроект про сертифікацію енергетичного обладнання всіх українських підприємств і про введення норм споживання енергоносіїв.
Агентство пропонує ввести штрафи в розмірі 200% за наднормативне споживання енергоресурсів. Ці кошти, за словами Сухіна, планується направляти до спеціального фонду розвитку ефективних технологій, повідомляє «УНІАН».
«Це нормування і сертифікація повинні перешкодити наднормативному споживанню енергоресурсів», - сказав він.
На думку Агентства, введення штрафів може забезпечити зниження енергоспоживання на 20-25%.
Як відзначив голова Агентства, часто на різних підприємствах котли однієї і тієї ж потужності необгрунтовано мають різні питомі витрати природного газу.
На думку Сухіна, ускладнює ситуацію і мала кількість лічильників, зокрема на газ.
Крім того, повідомив він, агентство у 2006 році ініціює ухвалення закону про енергоефективність і закону про комерційні поставки енергоносіїв.
За його даними, енергоємність валового внутрішнього продукту України в 3-5 разів перевищує показники розвинених країн.
Президент України Віктор Ющенко своїм Указом №1900/2005 від 31 грудня 2005 року створив Національне агентство з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів. Агентство було створене як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом.
Завданням агентства є проведення єдиної політики у сфері використання енергоресурсів і енергозбереження, збільшення частки нетрадиційних і альтернативних джерел енергії.
Агентство також повинне створити систему державного моніторингу виробництва, споживання, експорту і імпорту енергоносіїв, поліпшити облік і контроль споживання енергоресурсів. Воно відповідає за забезпечення роботи єдиної державної системи нормування питомих витрат енергетичних ресурсів у виробництві.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом