![Цей день в історії](https://for-ua.com/static/images/previews/10/101448-2.jpg)
Початок громадянської війни, подвиг Матросова і день народження Ющенка.
23 лютого в Україні та інших країнах колишнього СРСР відзначається День захисників Вітчизни (до 1990-х - День Збройних сил, раніше - День Радянської Армії і Військово-Морського флоту, ще раніше - День Червоної Армії).
В Україні на 23 лютого також припадає День пам'яті Наумана Джихана – політичного, державного і релігійного діяча, президента Кримської народної республіки (з листопада 1917 р.), яка проіснувала 72 дні і була розгромлена на початку 1918 р.
В Чечні і Інгушетії сьогодні – День національної скорботи, в Брунеї – День незалежності (очолювана султаном абсолютна монархія в Південно-східній Азії, на півночі острова Борнео, з населенням близько 245 тисяч чоловік), в Гайані – День Республіки.
Цього дня 1954 року народився третій Президент незалежної України Віктор Ющенко. Вперше світ він побачив в селі Хоружівка Сумської області в родині вчителів. Закінчив Тернопільський фінансово-економічний інститут. Після інституту рік відслужив в лавах Радянській армії, службу проходив в прикордонних військах на радянсько-турецькому кордоні неподалік від Ленінакана.
З 1976 року працює в банківській системі. З 1985 року – заступник начальника, начальник управління Української республіканської контори Держбанку. З 1992 року – перший заступник голови правління акціонерного комерційного агропромислового банку «Україна».
З січня 1993 по грудень 1999 року – голова правління Національного банку України. Під його керівництвом в Україні було успішно проведено грошову реформу, створено Державну казну, почато будівництво Банкнотно-монетного двору. В 1997 році за рейтингом впливового фінансового журналу Global Finance Віктор Ющенко був визнаний одним з шести найкращих банкірів світу.
З грудня 1999 по квітень 2001 року – прем'єр-міністр України. Реалізація урядової програми «Реформи заради добробуту» дозволила Кабінету Міністрів В.Ющенка домогтися позитивної динаміки в економіці. Вперше за роки незалежності Україна отримала приріст ВВП. Вдалося радикально змінити механізм розрахунків і платежів в центральний і місцеві бюджети, відмовитися від бартеру і позик, оздоровити ситуацію на енергоринку, істотно збільшити надходження до бюджету, витрати на соціальні цілі. За рік в країні була ліквідована бюджетна заборгованість по зарплатах, пенсіях і стипендіях.
За час роботи в уряді Віктор Ющенко досяг високого рівня довіри населення. За даними соціологічних опитувань, він стає найпопулярнішим політиком України.
В листопаді-грудні 2001 року Ющенко сформував і очолив виборчий блок "Наша Україна", до якого увійшли Рухи, КУН і ряд дрібних правих партій.
На парламентських виборах в березні 2002 року в багатомандатному загальнодержавному окрузі блок набрав 23,57% голосів виборців.
З 23 січня 2005 - Президент України.
Кандидат економічних наук. Кандидатська дисертація на тему «Розвиток попиту і пропозиції грошей в Україні».
Одружений, має п'ятеро дітей і двох онуків. Любить живопис, бджільництво, гончарство, колекціонує предмети старовини, народного побуту і українського національного костюма, реставрує знахідки часів Трипільської культури.
Православні іменинники: Аркадій, Валентин, Василь, Герман, Григорій, Лука, Павло, Порфирій, Прохір, Федір.
Католицькі іменинники: Даміан, Полікарп, Роман.
Цього дня:
879 Помер Рюрик. Перший російський князь. Згідно з Нестором, в 862 був покликаний слов'янами від варягів князювати і розділив зі своїми братами, Сінеусом і Трувором, тодішню Русь. Рюрику дістався Новгород, Сінеусу - Білоозеро, Трувору - Ізборськ. Після смерті братів Рюрик залишився єдиновладним правителем і значно розширив свої володіння. Від Рюрика пішов стародавній князівський рід. До його нащадків відносяться князівські прізвища: Шуйські, Оболенські, Вяземські, Гагаріни, Трубецькі, Одоєвські, Волконські, Ухтомські та ін.
1852 (11.02) В ніч проти 24 (12) Микола Гоголь кидає у вогонь останній, чистовий варіант рукопису 2-го тому «Мертвих душ». Робить це в стані нервового припадку. Хлопчик-слуга вигукує: «Пане, що це ви, перестаньте!» - «Не твоя справа», - відповідає Гоголь, молячись...
1893 Рудольф Дізель отримав німецький патент на створений ним двигун.
1910 Померла російська актриса Віра Комісаржевська.
1918 Початок Громадянської війни.
1918 Виконком Петербурзької Ради оголошує 23 лютого Днем захисту соціалістичної Вітчизни. Починається масовий вступ трудящих в РККА. В ознаменування масового підйому народу на захист соціалістичної Вітчизни і героїчного опору червоноармійських загонів німецьким загарбникам день 23 лютого відзначається як всенародне свято - День Радянської Армії і Військово-Морського Флоту.
1919 Беніто Муссоліні засновує Італійську фашистську партію.
1927 Раднарком України приймає постанову про допомогу бродячим циганам при переході на «трудовий осілий спосіб життя».
1943 Рядовий Олександр Матросов, вихованець дитячого будинку, закриває амбразуру ворожого дзота своїм тілом. Такий вчинок він здійснив не першим, а 56-м в ході війни. Але вибір падає на нього.
1945 Помер граф, російський письменник Олексій Толстой.
1954 Пленум ЦК КПРС прийняв постанову про освоєння цілинних земель.
1974 Олександра Солженіцина позбавляють радянського громадянства і висилають з СРСР.
1988 Початок міжнаціонального конфлікту в Нагірно-Карабахській автономній області.
1994 Державна дума амністує ГКЧП.
23 лютого народилися:
1685 Гендель Георг(1685-1759), німецький композитор і органіст
1743 Меїр Амшел Ротшильд (1743-19.9.1812), засновник банкірського дому.
1836 Порфирій Бажанський, український письменник, композитор і фольклорист.
1840 Всеволод Володимирович Крестовський (1840 - 1895), письменник, поет, журналіст, автор роману «Петербурзькі хащі».
1878 (11.02) Казимир Малевич (1878-1935), художник, автор знаменитого «Чорного квадрата». Багато художників вважають, що Малевич перший відкрив колір і форму і розглядав їх як незалежні засоби експресії. Офіційним радянський живопис не визнавав Малевича.
1883 Віктор Флемінг (1883 - 1949), американський кінорежисер, постановник одного з найзнаменитіших фільмів в історії кінематографа - «Занесені вітром», знятого за романом М. Мітчелл.
1883 Карл Ясперс, німецький філософ-екзистенціаліст і психіатр.
1900 Максим Максимович Штрацх (1900 - 1974), радянський актор, народний артист СРСР, який створив образ В. І. Ленина в кількох кінофільмах. Лауреат Ленінської і Державної премій.
1903 Юліус Фучик (пом. 1943), чеський письменник, журналіст, герой чеського народу, автор написаної в гітлерівській катівні книги «Репортаж з петлею на шиї».
1904 Олександр Згуріді, кінорежисер.
1925 Єлизавета Іванівна Чавдар, співачка, народна артистка СРСР, професор Київської консерваторії.
1929 Алексій II (в миру - Олексій Михайлович Ридигер), патріарх Московський і Всія Русі з 1990 року. З 1964 архієпископ Таллінський і Естонський, управляючий справами Московського патріархату, постійний член Священного синоду. З 1968 митрополит Талліннський і Естонський. З 1988 митрополит Ленінградський і Новгородський. П'ятнадцятий патріарх з часу введення патріаршества на Русі.
1944 Олег Іванович Янковський, кіноактор, народний артист СРСР («Щит і меч», «Звичайне диво», «Той самий Мюнхаузен» та ін.).
1961 Олег Гаркуша, рок-співак («АукцІон»).
1964 Дейна (Дана) Кетрін Скаллі, спецагент ФБР, героїня «Секретних матеріалів».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом