Прем'єр-міністр Юрій Єхануров пояснює газові борги перед Туркменістаном методологією розрахунків. Про це прем'єр сказав сьогодні журналістам у Києві.
«Ми перебуваємо в нормальних фінансових відносинах, щомісяця ми одержуємо газу на рівні 160-170 млн. доларів. Техніка розрахунків така, що на кожне 15 число оформляються документи за минулий місяць. Тому якщо це рахується боргом, то це борг, якщо не рахувати, то не рахувати», - сказав він.
Прем'єр наголосив, що кожного понеділка стежить за газовими розрахунками. За його словами, будівельники повинні завершити всі роботи в першому кварталі. Що стосується поставок матеріальних цінностей, то, за словами прем'єра, у зв'язку з блокуванням залізниці і поромної переправи з Азербайджану до Туркменістану, недопоставлено товарів на суму близько 30 млн. доларів і зараз приймається рішення про оплату грошима, повідомляє «УНІАН».
Крім того, за словами прем'єра, на суму близько 80 млн. доларів туркменська сторона не визначила перелік товарів, які вона хоче отримати. Прем'єр також відзначив, що є невелика сума, на яку повинні поставлятися товари, виготовлення яких завершиться в березні місяці. «Отже «по справі» питань немає, а якщо потрібно сказати, що є борг, то на кожну хвилину є борг, тобто, нічого такого особливого там нема», - сказав Єхануров.
Він також відзначив, що зараз є складна система розрахунків з Туркменістаном, але уряд України вважає, що він розраховується за поставки газу.
Як повідомляв ForUm, 11 лютого прем'єр-міністр України Єхануров заявив, що Туркменістан хоче підвищити ціну газу для Росії до 100 доларів за тисячу кубометрів. «У нас є оперативна інформація, що Туркменістан вирішив запропонувати Росії ціну близько 100 доларів за тисячу кубометрів», - сказав він.
Єхануров відзначив, що це неофіційна інформація, а також висловив упевненість, що нова ціна газу для Росії жодним чином не вплине на відносини Туркменістану з Україною.
20 лютого Президент Туркменістану Сапармурат Ніязов в телефонній розмові з Президентом України Віктором Ющенком заявив, що борг України за поставлений туркменський газ становить 158,9 млн. доларів, причому з них тільки за 2005 рік – 143,3 млн. доларів.
21 лютого Івченко заявив, що Україна не має боргів перед Туркменістаном за поставлений природний газ.
Угоду про постачання туркменського газу в 2006 році Росія і Україна оформили в кінці грудня 2005 року - після заяви Ашгабата про підвищення ціни з 44 до 60 дол. за 1 тис. куб. м.
Україна домовилася з Туркменістаном про постачання в 2006 році 40 млрд. куб. м за ціною 50 дол. за 1 тис. куб. м в першому півріччі і по 60 доларів в другому.
10 лютого президент Туркменістану Сапармурат Ніязов заявив про чергове підвищення ціни на газ - до 100 дол. за 1 тис. куб. м.
Туркменістан є найбільшим постачальником газу в Україну. У 2004 році об'єм поставок становив 36 млрд. кубометрів, що відповідає 45% потреб України в цьому виді енергоносіїв. Україна - найбільший покупець туркменського газу.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом