Європейська Комісія задоволена зміцненням відносин між Україною і Європейським Союзом через рік після підписання Плану дій Україна-ЄС в рамках Європейської політики сусідства.

Про це повідомили в представництві Європейської Комісії в Україні, інформує «УНІАН».

Рік тому, 21 лютого 2005 року, ЄС і Україна ухвалили спільний План дій, направлений на розвиток більш тісних відносин. Того ж дня Європейський Союз схвалив десять додаткових пунктів для посилення і поліпшення Плану дій Україна-ЄС і підтримки демократичної і орієнтованої на реформи України.

Комісар ЄС з питань зовнішніх відносин і Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер висловила задоволення поглибленням зв'язків між Україною і ЄС. „Протягом минулого року Україна продемонструвала свою рішучість наблизитися до ЄС. План дій Україна-ЄС, ухвалений невдовзі після Помаранчевої революції, виявився успішним засобом надання Україні допомоги в її просуванні вперед на шляху демократичних і економічних реформ. Багато що вже було досягнуто, але ще багато потрібно зробити. Важливо, щоб збереглася ця позитивна рушійна сила. Я сподіваюся на продовження тісної співпраці з нашими українськими партнерами для досягнення подальшого прогресу”, - сказала вона.

Україна була однією з перших держав, План дій якої був ухвалений, і протягом минулого року був досягнутий відчутний прогрес в його реалізації.

Зокрема, конкретні досягнення у відносинах між Україною і ЄС включають підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Україною і ЄС в енергетичній галузі, відкриття переговорів про спрощення візового режиму, а також надання Європейським Союзом Україні статусу країни з ринковою економікою і початок Європейської місії надання допомоги на українсько-молдавському кордоні, включаючи придністровську ділянку.

ЄС планує почати попередні консультації стосовно розширеної угоди між Україною і ЄС як тільки будуть виконані основні політичні пріоритети Плану дій. Демократичне проведення парламентських виборів в Україні 26 березня цього року є ключовим елементом в цьому відношенні.

ЄС також готовий приступити до переговорів про створення зони вільної торгівлі в рамках розширеної угоди після вступу України до СОТ.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

280