Суспiльство

У Хмельницькій області скоротили борг по зарплаті

У Хмельницькій області борг по виплаті заробітної плати скоротився на 22,2 млн. грн. Про це вчора на розширеному засіданні колегії Хмельницької обласної державної адміністрації повідомив заступник голови ОДА Сергій Мельник.

За його словами, на початок травня 2005 року сума боргу становила 72,8 млн. грн., а на початок січня 2006 року – 50,6 млн. грн.

Він повідомив, що за минулий рік сума неоплаченої заробітної плати зменшилася на 20%. Велика частина боргу припадає на підприємства сільського господарства і промисловості. Найбільшу заборгованість мають Городокський, Полонський, Волочиський, Новоушицький райони (6,5-3,9 млн. грн.).

Мельник також відзначив, що заборгованість економічно активних підприємств становить 20,4 млн. грн., підприємств-банкротів – 23,8 млн. грн. і економічно неактивних підприємств – 6,3 млн. грн.

Номінальна заробітна плата, нарахована в середньому на одного штатного працівника (без урахування малих підприємств), за 2005 рік складала 584 грн. проти 419 грн. в попередньому році, і в грудні досягла 791 грн., передає «УНІАН».

Реальна заробітна плата в порівнянні з 2004 роком зросла на 23,2%. За цим показником Хмельницька область посідає 6 місце серед інших регіонів України, повідомив заступник голови Хмельницької облдержадміністрації.

Проте середня заробітна плата в області в грудні 2005 року була на 22,4% нижче, ніж середня по Україні. Розмір заробітної плати працівників сільського господарства збільшився на 55% - до 337 грн., що становить лише 74% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.