Заступник міністра юстиції Дмитро Котляр взяв участь у засіданні Політичного комітету НАТО - Україна, яке відбулося в Брюсселі 20 лютого.
Як повідомили в прес-службі Міністерства юстиції, візит української делегації проходить в рамках Інтенсифікованого діалогу між Україною і НАТО, який був початий ще в квітні 2005 року.
Котляр проінформував членів Політичного комітету – представників держав - членів НАТО про хід судової і конституційної реформ в Україні, а також про підготовку до парламентських виборів.
Зокрема, сторона НАТО була проінформована про активізацію діяльності щодо завершення судової реформи в Україні, про основні положення проекту Концепції про удосконалення судового пристрою і забезпечення справедливого судочинства в Україні відповідно до європейських стандартів, схваленого Національною комісією по зміцненню демократії і затвердженню верховенства права на її засіданні 14 лютого 2006 року з участю Президента України. Також були визначені основні пріоритетні заходи, які планується здійснити протягом 2006 року у виконання вказаної Концепції. Котляр також проінформував членів Політичного комітету про затверджений Президентом України План заходів щодо виконання обов'язків і зобов'язань України, які витікають з її членства в Раді Європи (Указ №39 від 20 січня 2006 року), передає «УНІАН».
Заступник міністра юстиції також відповів на численні запитання представників членів Альянсу, які стосувалися різних питань правової сфери. Зокрема, були відображені такі питання: забезпечення балансу повноважень між гілками влади відповідно до Конституції України з урахуванням конституційних змін; порядок формування парламентської коаліції і Кабінету Міністрів відповідно до нових положень Конституції; законодавство про порядок діяльності найвищих органів державної влади (закони про Кабінет Міністрів, про Президента, про Регламент Верховної Ради і тому подібне); положення зміненої Конституції, які не узгоджуються з принципами демократії і верховенства права (імперативний мандат, загальний нагляд прокуратури, збільшений термін повноважень представницьких органів і інші); подальший хід конституційної реформи і можливості проведення референдуму з конституційних питань; імунітет від кримінального переслідування депутатів представницьких органів; блокування діяльності Конституційного Суду України; правові принципи участі громадських організацій у спостереженні за проведенням виборів; навчання виборців і членів виборчих комісій; право голосу осіб з подвійним громадянством; фінансування політичних партій і виборчих кампаній і тому подібне.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом