Кабінет Міністрів України затвердив порядок проведення в 2006 році аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. Текст постанови уряду №167 від 20 лютого 2006 року опублікований сьогодні на сайті КМУ.

Згідно з документом, організатор аукціону, яким є Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, готує разом з Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними радами і зацікавленими центральними органами виконавської влади пропозиції щодо ділянок надр, дозволи на користування якими виставляються на аукціон. Під час підготовки таких пропозицій враховуються потреби економіки України і її регіонів у відповідних видах корисних копалин, передає «УНІАН».

Організатор аукціону розміщує відзначені пропозиції в газеті «Урядовій кур’єр» і на своєму веб-сайті з вказівкою назви ділянки надр, його місцезнаходження, виду користування надрами, початкової ціни продажу дозволу, вартості геологічної інформації і адреси, за якою необхідно подавати заяви охочим взяти участь в аукціоні.

Аукціони проводяться за рахунок претендентів, кожний з яких оплачує вартість пакету аукціонної документації, а після ознайомлення з інформацією про ділянку надр і умовами проведення аукціону та ухвалення рішення про участь в аукціоні вносить платню за участь в аукціоні і робить попередній внесок (завдаток).

Претендент, який визнаний переможцем аукціону, також платить вартість пакету геологічної інформації про ділянку надр, яка надається йому для користування.

Вартість пакету аукціонної документації визначається організатором аукціону відповідно до кошторису, з урахуванням витрат на його підготовку, і платиться претендентами у встановленому організатором аукціону порядку.

Платня за участь в аукціоні визначається його організатором з урахуванням витрат на підготовку і проведення аукціону.

Розмір попереднього внеску (завдатку), який визначається організатором аукціону в регламенті його проведення, не повинен перевищувати 5% початкової ціни продажу дозволу.

Рішення аукціонної комісії ухвалюється шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше половини членів комісії, що зібралися на засіданні. У разі рівного розподілу голосів, вирішальним є голос голови комісії. За результатами аукціону оформляється протокол.

Аукціон проводиться згідно з його регламентом. Переможцем аукціону признається покупець, який запропонував найвищу ціну за дозвіл.

Організатор і переможець аукціону укладають протягом трьох робочих днів, після його проведення, договір купівлі-продажу і протягом 30 календарних днів угоду про умови користування надрами.

Переможець аукціону здійснює протягом 30 календарних днів, після його проведення, розрахунки за придбаний на аукціоні дозвіл в національній валюті.

Дозвіл надається організатором аукціону його переможцю після здійснення розрахунків згідно з договором купівлі-продажу, придбання повного пакету геологічної інформації про ділянку надр, на користування яким він одержує дозвіл, і вступу в дію угоди про умови користування надрами, але не пізніше ніж за 30 календарних днів після проведення аукціону.

Покупцям, які не визнані переможцями, повертається завдаток протягом 10 календарних днів після проведення аукціону. Платня за пакет аукціонної документації і за участь в аукціоні не повертається.

Як повідомляв УНІАН, Мінприроди планує вже в першій декаді березня відновити проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

408