Перший візит нового Президента Польщі Леха Качинського до України повинен засвідчити продовження зовнішньополітичного курсу Республіки Польща у підтримку українських спрямувань до інтеграції із західними структурами, заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Рафал Вісьневський.
Вісьневський підкреслив: «Такий візит є завжди чудовим приводом для просування України в польському суспільстві. Перші візити президентів завжди привертають велику увагу. Після помаранчевої революції, коли Україна була центром уваги польського суспільства, нинішній візит буде наступним моментом, коли рефлектор польської уваги знову зосередиться на Україні. І важливим є також той месидж, з яким приїде Президент Польщі до України – на нас в Польщі завжди можете розраховувати».
Після 10 років президентства в Польщі Олександра Квасневського важливо те, що новий глава держави Лех Качинський на початку своєї президентської каденції після Ватикану і Вашингтону приїде до Києва продемонструвати продовження курсу польської політики відносно України – підтримки українських реформ і підтримки інтеграції країни із західними структурами, заявив Вісьневський. «Президент приїжджає від імені всіх поляків як символ продовження польської політики відносно України», - сказав заступник міністра, передає «УНІАН».
Він назвав важливим те, що Президент Качинський є вихідцем з партії, яка направила найбільш спостерігачів у 2004 році на президентські вибори в Україні – понад 2 тисячі чоловік (діючий Президент Польщі не може бути представником партії – ред.). Це свідчить, що польські праві політичні сили, до яких і належить правляча партія «Право і справедливість», близько сприймають ідеї польсько-української співпраці, відзначив заступник міністра закордонних справ Польщі.
Як сказав заступник Надзвичайного і Повноважного Посла Польщі в Україні Роман Ковальчук, під час візиту Качинського заплановані його зустрічі з українським Президентом Віктором Ющенком, Прем'єр-міністром Юрієм Єхануровим, спікером Верховної Ради Володимиром Литвином.
Серед тем зустрічей – економічна співпраця, яка успішно розвивається. Також можуть торкнутися питань щодо перешкод подальшого його розвитку, зокрема, питання інвестицій, підкреслив Ковальчук.
Безперечно, центром уваги двох держав є проблеми енергетики, відзначив Ковальчук. Відповідаючи на запитання, чи будуть підписані певні документи під час цього візиту, у тому числі в енергетичній галузі, заступник посла сказав: «Працюємо над цим».
Як повідомляв ForUm, з 28 лютого по 1 березня в Україні з візитом перебуватиме Президент Республіки Польща Качинський. Це його перший візит до України на посту глави держави.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом