Немає жодних підстав для того, щоб ставити під сумнів право України на представлення заявки на членство в Євросоюзі. Про це, коментуючи висловлювання віце-президента Єврокомісії Гюнтера Ферхойгена, заявив під час сьогоднішнього брифінгу глава прес-служби МЗС Василь Філіпчук, передає кореспондент ForUm’у.
«Існують основоположні документи про створення Євросоюзу, зокрема стаття 49 договору про створення Європейського Союзу, яка передбачає, що будь-яка європейська країна має право на членство в ЄС за умов відповідності певним критеріям. Передусім, йдеться про політичні критерії отримання членства в ЄС», - відзначив він і додав, що якщо країна дотримується цих політичних критеріїв, вона має повне право подати заявку на членство до ЄС.
Наскільки нам відомо, цю принципову норму Європейського Союзу ніхто не відміняв, і таке питання не стоїть», - підкреслив глава прес-служби МЗС.
Філіпчук повідомив, що Гюнтер Ферхойген неодноразово робив подібні заяви. «Ми офіційно до нього зверталися з проханням пояснити, як це розуміти. Я особисто був присутній на його зустрічах з керівництвом України, в ході яких він кілька разів чітко підкреслював, що він не сумнівається в європейській перспективі України, хоча потім знову ж таки звучали заяви, які не можуть виглядати інакше, як суперечливі», - пояснив він.
Нагадаємо, комісар Єврокомісії Гюнтер Ферхойген в інтерв'ю Die Welt сказав, що за 20 років всі європейські держави увійдуть до Євросоюзу, крім країн - спадкоємців Радянського Союзу, які в даний час не є членами ЄС. Це - Росія, Грузія, Молдова, Білорусь, Україна і країни Кавказу.
Раніше ForUm повідомляв, що представники країн "Вишеградської четвірки" (V-4) радять Україні не звертати уваги на заяви про те, що вона, як і країни колишнього Радянського Союзу, протягом 20 років не зможе ввійти до ЄС і їй буде дуже складно вступити до НАТО.
«Не сприймайте ці теорії, ці попередження і заяви як реальну політику. Якщо Україна досягне справжнього розвитку, справжнього прогресу у себе вдома, якщо вона сприйматиметься не тільки центральними європейськими країнами, але й західними країнами як європейське суспільство, європейська держава - всі ці заяви можуть бути розвіяні дуже швидко», - заявив заступник держсекретаря Польщі Рафаль Вішнієвські в інтерв'ю журналістам у вівторок в Києві.
У свою чергу, державний секретар МЗС Словаччини Магдалена Вашаріоєва відзначила, що дуже важливо, щоб країни "Вишеградської четвірки", інші європейські країни були готові допомогти Україні, "але найбільшу енергію, найбільші зусилля Україна повинна зробити на шляху до ЄС і НАТО всередині країни". "Ви повинні усвідомити і сформувати вашу власну мету, і тоді ми будемо в змозі вам допомогти", - сказала вона.
"Ми будемо дуже раді допомогти вам, оскільки це наш пріоритет, нашої міжнародної політики, зберегти вас і разом з нами", - додала Вашаріоєва, відзначивши, що Україна повинна довести свої європейські демократичні перетворення через побудову цивільного суспільства, майбутні вибори, забезпечення роботи громадських організацій та інших питань.
Заступник держсекретаря МЗС Угорщини Ласло Сьоке також відзначив, що кожний політик, кожний уряд має право на подібну заяву. "Я також хочу вам порадити не вчитуватися в подібні заяви, які поступатимуть ще тривалий час", - підкреслив він, при цьому додавши: «Не розчаровуйтесь. Забезпечуйте виконання критеріїв тих організацій і інститутів, а також створення критеріїв для себе. Коли ви цього досягнете, ніхто не зможе вам відмовити (у вступі до ЄС – ред.)».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом