Представники країн "Вишеградської четвірки" (V-4) радять Україні не звертати уваги на заяви про те, що вона, як і країни колишнього Радянського Союзу, протягом 20 років не зможе ввійти до ЄС і їй буде дуже складно вступити в НАТО.

«Не сприймайте ці теорії, ці попередження і заяви як реальну політику. Якщо Україна досягне справжнього розвитку, справжнього прогресу у себе вдома, якщо вона сприйматиметься не тільки центральними європейськими країнами, а й західними країнами як європейське суспільство, європейська держава - всі ці заяви можуть бути розвіяні дуже швидко", - заявив заступник держсекретаря Польщі Рафаль Вішнієвські в інтерв'ю журналістам у вівторок в Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

Він нагадав, що ще на початку 90-х років звучали теорії про те, що такі країни як Польща "ніколи не будуть частиною НАТО або ЄС, оскільки вони просто не потрібні європейському простору". "З часом ці теорії виявилися неправдивими", - відзначив Вішнієвські.

У свою чергу державний секретар МЗС Словаччини Магдалена Вашаріоєва відзначила, що дуже важливо, щоб країни «Вишеградської четвірки», інші європейські країни були готові допомогти Україні, "але найбільшу енергію, найбільші зусилля Україна має зробити на шляху в ЄС і НАТО всередині країни". "Ви повинні усвідомити і сформувати вашу власну мету, і тоді ми будемо в змозі вам допомогти", - сказала вона.

" Ми будемо дуже раді допомогти вам, оскільки це наш пріоритет, нашої міжнародної політики, зберегти вас і разом з нами", - додала Вашаріоєва, відзначивши, що Україна повинна довести свої європейські демократичні перетворення через побудову громадянського суспільства, майбутні вибори, забезпечення роботи громадських організацій і інших питань.

Заступник держсекретаря МЗС Угорщини Ласло Секе також відзначив, що кожний політик, кожний уряд має право на подібну заяву. "Я також хочу вам порадити не вчитуватися в подібні заяви, які надходитимуть ще довго", - підкреслив він, при цьому додавши: «Не розчаровуйтеся. Забезпечте виконання критеріїв тих організацій і інститутів, а також створення критеріїв для себе. Коли ви цього досягнете, ніхто не зможе вам відмовити (у вступі в ЄС – ред.)".

Як повідомляв ForUm, у вівторок міністр закордонних справ України Борис Тарасюк вважає “Вишеградськую четвірку” одним з найуспішніших європейських об'єднань.

Про це він сказав сьогодні на Міжнародній конференції, присвяченій 15-й річниці створення „Вишеградської четвірки” (в неї входять Чехія, Словаччина, Угорщина і Польща).

Він відзначив, що вступ країн - членів цієї організації в НАТО і ЄС змінили геополітичне обличчя Європи. “Це об'єднання було дуже успішним, оскільки ці країни мали загальні євроатлантичні устремління” , - сказав Тарасюк. Він підкреслив, що, не дивлячись на зміну парламентів і урядів у цих країнах, стратегічний курс на вступ в НАТО і ЄС завжди там залишався.

Тарасюк підкреслив, що Польща, Чехія, Словаччина і Угорщина є друзями України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

292