Дія Конвенції про статус біженців 1951 року не розповсюджується на 11 узбецьких громадян, які були затримані в Криму, оскільки зазначений міжнародний договір стосується персон, які вже отримали статус біженців. Про це сьогодні на брифінгу заявив речник МЗС Василь Філіпчук, повідомляє кореспондент ForUm’у.

«Таким чином, йдеться не про екстрадицію узбецьких громадян, а про відмову в наданні статусу біженця і видворення з країни в країну, яка є учасницею Конвенції проти катувань біженця та інших жорстоких, нелюдських і таких, що принижують гідність, видів поводження або покарання», - наголосив він.

За словами голови МЗС, дані персони перебували на території України з травня-червня 2005 року і лише 1-6 лютого 2006 року звернулися в управління еміграційної служби Криму із заявами про надання їм статусу біженця.

«Після розгляду справи 13 лютого управління еміграційної служби АРК ухвалило рішення про відмову в оформленні документів для вирішення питання про надання статусу біженців у зв'язку з тим, що їхні заяви… вочевидь були необгрунтовані і не відповідали вимогам закону України про біженців», - зауважив Філіпчук і додав, що узбецьким громадянам було надано право на оскарження рішення в судовому порядку, але вони від нього у письмовій формі відмовилися.

Він також нагадав, що згідно з даними правоохоронних органів, за час свого перебування на території України дані громадяни займалися діяльністю, яка суперечить закону про правовий статус іноземця на території України, і перебували в Україні з порушенням чинних правил перебування.

Раніше ForUm повідомляв, що десять громадян Узбекистану були депортовані з України у зв'язку з порушенням законодавства про перебування на українській території. "В ході заходів, що проводяться в рамках боротьби з нелегальною міграцією, Служба безпеки України при взаємодії з органами МВС 7 лютого затримала 10 громадян Узбекистану", повідомили в прес-центрі СБУ.

У зв'язку з тим, що ці особи перебували на українській території незаконно, порушуючи українське законодавство, 14 лютого суд Київського району Сімферополя ухвалив рішення про їх примусове видворення з України, зазначили в прес-центрі. 10 громадян Узбекистану були депортовані у вівторок ввечері літаком «Сімферополь-Ташкент».

В прес-центрі СБУ не мають інформації про причетність цих осіб до подій в Андижані минулого року.

Тим часом ряд ЗМІ розповсюдили інформацію, що в Криму були затримані узбецькі політичні емігранти і ця операція проходила на замовлення узбецьких спецслужб.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

362