Службі безпеки України невідоме місцезнаходження і доля одного з 11 затриманих 7 лютого в Криму громадян Узбекистану, 10 з яких були депортовані з України 14 лютого на батьківщину.

Про це повідомила прес-секретар СБУ Марина Остапенко, передає «УНІАН».

« Дійсно, з 11 затриманих у Криму громадян Узбекистану депортовано на батьківщину було 10 осіб. При перевірці документів в одного з затриманих документи були в порядку, і він був відразу відпущений. У приймач-розподільник було оформлено тільки 10 громадян, які потім і були депортовані на батьківщину», - сказала Остапенко.

За її словами, місцезнаходження і доля відпущеного після перевірки документів громадянина Узбекистану СБУ невідоме.

Заступник голови опозиційної партії Узбекистану «Народний рух» «Бір лік» Ісмаїл Дададжанов заявив в інтерв'ю, опублікованому сьогодні в газеті «Сьогодні», що доля одинадцятого затриманого в Криму громадянина Узбекистану невідома. «Ми думаємо про гірше – що він помер, але офіційна влада боїться це визнавати і не говорять, чому і кого вони не змогли депортувати», - сказав він.

Раніше Агентство ООН у справах біженців заявило про свою стурбованість примусовою депортацією з України на батьківщину 10 шукачів притулку з Узбекистану. За інформацією Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), дев'ятеро з цих осіб раніше зареєстрували свої заяви про отримання статусу біженця в органах влади України, а двоє інших також збиралися звернутися за наданням притулку.

УВКБ ООН 7 лютого дізналося про арешт 11 узбецьких громадян у двох різних місцях Криму «не ідентифікованими українськими правоохоронними органами”.

Українські органи влади підтвердили, що шукачі притулку були доставлені до місця утримання в Сімферополі після того, як органи влади отримали запити про їх екстрадицію від прокуратури Узбекистану, яка стверджувала, що вони брали участь у акціях громадянської непокори в Андижані 13 травня 2005 року.

УВКБ ООН направило листи 7 і 14 лютого до українських органів влади з вимогою офіційних гарантій того, що жоден з шукачів притулку не буде примусово повернений іншим чином, а тільки у випадку, якщо вони будуть визнані особами, які не є біженцями під час проходження повноцінних і справедливих процедур надання притулку, у тому числі – з забезпеченням права на оскарження. УВКБ ООН також просило надати доступ до затриманих узбеків.

Проте 14 лютого Україна депортувала 10 громадян Узбекистану на батьківщину.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

298