Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк не вважає кризою загострення низки проблем в російсько-українських відносинах.
" Мій дипломатичний досвід не дозволяє мені стверджувати , що має місце криза". У відносинах Росії і України "були набагато складніші періоди", ніж зараз, заявив Тарасюк в інтерв'ю у вівторок.
" В першій половині 1990-х років вирішувалася доля ядерного потенціалу, відбувався розподіл Чорноморського флоту, стояло питання про підпорядкування Україні військовослужбовців, які обслуговують стратегічні озброєння. Це дійсно були кризові і дуже вибухонебезпечні події. І ми їх подолали ", - відзначив міністр, повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на «Время новостей».
Відповідаючи на питання, чи згоден він з тим, що між Україною і Росією іде торгова війна, Тарасюк завважив , що "оцінки ситуації залежать від темпераменту".
Водночас голова МЗС висловив думку, що "взагалі, не можна назвати нормальними відносини, коли висуваються вимоги п'ятикратного підвищення цін на газ". "Це порушує практику ціноутворення, прийняту в європейських країнах. Такі заходи привели б до дестабілізації економіки держави, тому вони не є ринковими", - сказав він.
Міністр додав , що від заборон на імпорт різних видів продукції, "від труб до цукру і молочної продукції", "жодна сторона не виграє, зате постраждають інтереси громадян і бізнесу обох країн".
На думку Тарасюка, "газова суперечка багато чому навчила українську владу". "Україна докладе максимум зусиль для запровадження енергозберігаючих технологій", - наголосив він.
За твердженням Тарасюка, "в російському політичному середовищі є кола , які намагаються вплинути на хід передвиборчої кампанії". "Але не варто чекати зміни зовнішньополітичного курсу, цього не станеться", - заявив міністр.
Торкнувшись питання членства України в Євросоюзі і НАТО, голова МЗС відзначив, що в період головування Австрії в ЄС у 2006 році "український уряд може ухвалити принципове рішення про заявку на членство в ЄС".
Він також зазначив, що "можливості членства в НАТО у 2008 році не можна виключати, але це не є офіційним рішенням Альянсу або гарантією".
Раніше ForUm повідомляв, що найближчим часом Україні не вдасться врегулювати питання скасування заборони на ввезення продукції тваринництва в Росію. Про це 16 лютого в інтерв'ю журналістам повідомив голова Комітету ВРУ з питань аграрної політики і земельних відносин Іван Томич.
При цьому він зауважив, що сьогодні уряд не прислухається до пропозицій щодо вирішення даної проблеми комітету ВРУ. "В цілому немає реакції з боку уряду", - наголосив Томич.
Голова комітету вважає, що для того, щоб допомогти вітчизняному виробнику мінімізувати втрати від введення м'ясо-молочного ембарго, необхідно передбачити компенсації на молоко, яке вони здають на підприємства, погоджувати з переробними підприємствами кроки із зниження цін на внутрішньому ринку, а також диверсифікувати ринки.
При цьому необхідно здійснювати моніторинг ринку, оскільки деякі підприємства, які не експортують свою продукцію в РФ, спекулюють на цьому і занижують закупівельні ціни на молоко. Крім того, необхідно витіснити контрабанду м'яса. За оцінками Томича, дефіцит м'ясних продуктів на внутрішньому ринку становить 300-400 тис. тонн. "Якби ці кроки були зроблені, ми мали б ключ до переговорів дипломатичних", - наголосив він.
Нагадаємо, Росія з 20 січня заборонила ввезення на свою територію всієї продукції тваринництва з України. РФ звинуватила Україну в недотриманні ветеринарно-санітарних норм. Переговорний процес про скасування м'ясо-молочного ембарго поки що не дав результатів. Міністр аграрної політики України Олександр Баранівський скасував свій візит в Російську Федерацію для вирішення цього питання і вирушив разом з прем'єр-міністром України Юрієм Єхануровим до Польщі.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом