Заступник голови Комітету Верховної Ради України із закордонних справ, член Парламентської асамблеї НАТО Сергій Бичків вважає, що із вступом до Північноатлантичного альянсу Україна отримає гарантії військової безпеки відповідно до Вашингтонського договору.
Як повідомляє «УНІАН», про це він заявив журналістам напередодні проведення спільного засідання Комітету ВР з питань Європейської інтеграції, Тимчасової спеціальної комісії з моніторингу виконання Рекомендацій парламентських слухань «Про взаємостосунки і співпрацю України з НАТО» і Плану дій Україна-НАТО і Урядового комітету з питань європейської і євроатлантичної інтеграції, яке проходитиме 22 лютого.
«Перш за все відбудеться скорочення витрат на оборону. Перехід військово-промислового комплексу на стандарти НАТО у сфері озброєнь істотно розширить можливості і ринки збуту української військової техніки і озброєнь», - відзначив Бичков.
На його думку, «вступ України в НАТО повинен привести до збільшення і диверсифікації закупівель озброєнь і військової техніки, що своєю чергою має сприяти розвитку українського оборонно-промислового комплексу. Далі - Україна братиме безпосередню участь в процесах ухвалення рішень при обговоренні питань розвитку європейської і євроатлантичної безпеки, отримає безпрецедентні гарантії військової безпеки відповідно до Вашингтонського договору - надійні гарантії державного суверенітету, політичної незалежності, територіальної цілісності і непорушності державних кордонів».
«Саме реальні реформи в суспільстві є ключовим чинником поліпшення перспектив співпраці України і НАТО. Визнанням вагомих результатів на цьому шляху, як то демократизація влади і суспільства, свобода слова, повага до прав людини, постійна ініціація Інтенсифікованого діалогу», - наголосив депутат.
Водночас він додав, що «напередодні парламентських виборів не виключено, що окремі політичні сили намагатимуться грати на настроях і непоінформованості громадян про НАТО для отримання політичних дивідендів шляхом ініціації проведення референдуму в той час, як згідно з останніми соціологічними даними, 90% опитаних відзначили, що не володіють інформацією про НАТО».
У зв'язку з цим Бичков наголосив на необхідності виконати завдання з інформування населення про цю організацію, щоб потім на референдумі отримати об'єктивну оцінку населення.
Як відомо, Північноатлантичний (Вашингтонський) договір, що вводив в дію систему загальної безпеки, заснованої на партнерстві країн-учасниць, і започаткував створення НАТО, був підписаний в квітні 1949 року.
Договір затверджує індивідуальні права і міжнародні зобов'язання країн-членів відповідно до Статуту НАТО, зобов'язавши кожну з них взяти на себе частину ризику і відповідальності, пов'язаних із системою колективної безпеки, і водночас даючи кожній з них право користуватися її вигодами.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом