У відділі преси Посольства Німеччини в Україні кореспонденту ForUm‘у не дали будь-яких коментарів з приводу заяв німецької правозахисної організації Pro Asyl про систематичне порушення в Україні прав біженців. Мотивуючи відмову тим, що Pro Asyl не є німецькою державною організацією.
Як раніше повідомляв ForUm, німецька правозахисна організація Pro Asyl заявила, що в Україні систематично порушуються права біженців.
Pro Asyl закликала ЄС і уряд Німеччини негайно припинити співпрацю з Україною в цій області. В зверненні Pro Asyl сказано: якщо міністр внутрішніх справ Німеччини Вольфганг Шойбле і його європейські колеги і надалі не відмовляться від ідеї втілення пілотного проекту в Україні, що стосується питання про притулок, вони також будуть винними у важких порушеннях прав людини.
Таку різку реакцію Pro Asyl викликала інформація про те, що Україна відправила біженців з Узбекистану назад на батьківщину, передавав «УНІАН» з посиланням на «Німецьку хвилю».
Цього року ЄС планує почати в Україні проект за так званою регіональною програмою захисту. Вже зараз з таких країн, як Угорщина, Словаччина і Польща людей, що звернулися з проханням про притулок, відправляють до України, де, за твердженням Pro Asyl, відбувається систематичне порушення прав людини. Біженців утримують в нелюдських умовах, «їх б'ють, шантажують, обкрадають і висилають в ті країни, де використовуються тортури» - посилається організація на доповідь Human Rights Watch.
Нагадуємо, що 7 лютого співробітники управління СБУ в Криму затримали в містах Нижньогірський і Білогірськ громадян Узбекистану, яких узбецька влада підозрює в причетності до торішнього безладдя в Андижані.
16 лютого Агентство ООН у справах біженців заявило про свою стурбованість примусовою депортацією з України на батьківщину 11 чоловік з Узбекистану, які потребують притулку.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом