Національне космічне агентство України (НКАУ) має намір вивести в космос супутник вітчизняного виробництва «Січ-2» в першому кварталі 2007 року. Про це повідомив генеральний директор НКАУ Юрій Алексєєв.

Як повідомили в НКАУ, супутник «Січ-2» розробляється в рамках нової Загальнодержавної національної космічної програми на 2007-2011 роки. Проектантом супутника виступає Державне конструкторське бюро «Південне» (Дніпропетровськ).

Супутник здійснюватиме спостереження за Землею і може використовуватися на користь національної оборони і народного господарства. «Січ-2» відноситься до класу мікросупутників. Вартість проекту складає близько $20 млн. Виведення на орбіту 1 кг космічної техніки оцінюється в $10-30 тис. В той же час Алексєєв вважає, що «Січ-2», який буде запущений з Байконура, на ракеті «Дніпро», буде вагою до 350 кг, передає «ЛІГА».

Нагадаємо, нещодавно Президент України Віктор Ющенко відзначив, що космічний ринок стратегічно важливий для України і тому повинен «бути абсолютно перспективним». В той же час, саме космічна галузь, враховуючи її високотехнологічність, вимагає «планетарної кооперації». В цьому контексті Президент відзначив, що Україні важливо не втратити динаміку своєї участі в таких міжнародних проектах, як «Морський старт», «Дніпро». Глава держави додав, що в сумісному українсько-бразильському проекті «Циклон-4» вже «багато що зроблено» і можна сподіватися на перший старт за цією програмою в 2008 році.

Ракета-носій «Циклон-3» з українським супутником «Січ-1М» і мікросупутником «КС5 МФ-2» успішно стартувала з космодрому Плесецьк 24 грудня 2004 року. «Січ-1М» також був розроблений Державним конструкторським бюро «Південне» в Дніпропетровську. Супутник призначений для дистанційного зондування Землі в оптичному, інфрачервоному і мікрохвильовому діапазонах на користь господарської діяльності і проведення наукових експериментів відносно дослідження іоносфери і магнітосфери.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

470