Питання виведення з території України судів, прокуратури і військових патрулів Чорноморського флоту Російської Федерації потребує додаткових консультацій.

Про це заявив посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ РФ Володимир Дорохін, повідомляє РІА «Новини».

Він наголосив, що згідно зі статтею 19 Угоди між Російською Федерацією і Україною про статус і умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України у справах про злочини, скоєні особами, що входять до складу військових формувань Чорноморського флоту, на території України, або членами їхніх сімей, в двох випадках застосовується російське законодавство:

- по-перше, в разі скоєння особами, що входять до складу військових формувань, або членами їхніх сімей – громадянами Російської Федерації – злочинів проти Російської Федерації, а також проти осіб, що входять до складу військових формувань, або членів їхніх сімей – громадян Російської Федерації;

- по-друге, в разі скоєння особами, що входять до складу військових формувань, злочинів при виконанні службових обов'язків в місцях дислокації військових формувань.

«Російське ж законодавство, зокрема Федеральні конституційні закони «Про судову систему» та «Про військові суди», передбачає, що військові суди створюються за місцем дислокації військових частин і формувань», - сказав Дорохін.

«Російська сторона вважає, що, уклавши вищезазначену угоду, українська сторона висловила згоду і на функціонування російських правоохоронних органів, які створені в місцях дислокації Чорноморського флоту на території України», – додав він.

Дорохін відзначив, що українська сторона, посилаючись на положення закону України «Про судовий устрій України» і даючи своє тлумачення статті 19 Угоди про статус і умови перебування Чорноморського флоту на території України, ставить питання про згортання діяльності російських військових судів і прокуратур, що перебувають в місцях дислокації Чорноморського флоту.

«Наявна відмінність в тлумаченні змісту взаємних домовленостей. Для розв‘язання колізії потрібні подальші консультації професіоналів. Будь-які спроби драматизувати ситуацію і влаштовувати навколо неї пропагандистські кампанії, на нашу думку, контрпродуктивні», - впевнений дипломат.

Як повідомлялося, 15 лютого перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Огризко заявив, що МЗС наполягатиме на виведенні з території України судів, прокуратури і військових патрулів Чорноморського флоту Російської Федерації.

Він наголосив, що перебування цих установ в Криму порушує Конституцію України. Огризко висловив надію, що це питання буде врегульовано протягом декількох місяців під час роботи підкомісії міждержавної комісії Ющенко-Путін.

14 лютого в Києві проходило засідання підкомісії з питань тимчасового базування ЧФ Росії в Україні міждержавної комісії Ющенко-Путін.

На ньому українська сторона зокрема запропонувала Росії підписати додаткову угоду про спільне використання ряду гідрографічних об'єктів в Чорному і Азовському морях.

Своєю чергою заступник міністра закордонних справ Росії, керівник російської частини підкомісії Григорій КАРАСІН відзначив, що в ході роботи підкомісії сторони підтвердили відданість базовим угодам по ЧФ, укладеним в 1997 році. За його словами, Росія не погоджується з підвищенням вартості оренди об'єктів, переданих їй для потреб Чорноморського флоту.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

356