Адміністрація США наступного року планує скоротити "демократичне сприяння" Росії майже на 13 млн. доларів - з нинішніх 44,2 млн. до 31,6 млн.
Напрям цих коштів був санкціонований Законом про підтримку свободи, прийнятим конгресом США в 1992 році. Це гроші, які витрачаються на підтримку правозахисних й інших незалежних організацій, а також на навчання журналістів і спостерігачів на виборах, пише The Washington Post.
Інші скорочення серед широкого спектру наукових і професійних програм обміну ще більше зменшать витрати на публічну дипломатію в Росії.
Зміни торкнуться й інших екс-радянських країн: загалом, наступного року фінансування згідно із законом про підтримку свободи значно скоротиться, що приведе до зниження відрахувань на сприяння демократії, охорони здоров'я і освіти у всьому регіоні, передає «Інопреса».
Газета нагадує також, що радіостанція "Голос Америки" припинить мовлення на російській і декількох балканських мовах, а Радіо "Свобода" продовжить мовлення на російській, хоча після недавньої зміни формату з метою "популяризації", є повідомлення про те, що кількість слухачів радіо "Свобода" скоротилася, відзначає Washington Post.
Держдепартамент США пояснює зменшення фінансування не політичними, а бюджетними мотивами: мовляв, гроші, які раніше витрачалися на Росію, зараз йдуть до Ірану, а також до Афганістану і на Близький Схід.
Газета називає цей крок з боку США "недалекоглядним": нові законодавчі зміни і політичний тиск Кремля ослабили і без того не великий корпус демократів у Росії, проте в 2008 році в Росії повинні пройти важливі вибори - вибори, які визначать, чи залишиться країна демократичною в майбутньому хоча б номінально. Якщо ні, то це матиме серйозні наслідки для американської зовнішньої політики - наприклад, на Близькому Сході і Ірані, де Росія останнім часом намагається відродити свій вплив, часто такими методами, які не надають допомоги Сполученим Штатам.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом