Україна має намір переглянути розмір орендної плати за перебування Чорноморського флоту Росії на українській території.

Як заявив в інтерв'ю телеканалу "Інтер" перший заступник голови МЗС України Володимир Огризко, Київ переходить на ринкові відносини з Москвою. "Якщо нам піднімають в 5 разів ціну на газ, - відзначив Огризко, - ...ми повинні подумати про адекватні кроки в інших напрямках", повідомляє «УНІАН».

Як повідомлялося, раніше заступник голови МЗС Росії Григорій Карасін заявив, що розмір орендної плати не може мінятися, оскільки визначений базовими двосторонніми угодами від 1997 року.

16 лютого міністр оборони України Анатолій Гриценко зазначив, що Росія уже сьогодні повинна готувати плани виведення Чорноморського флоту з території України. За словами міністра, відповідний міждержавний договір був підписаний на найвищому рівні.

«Там чітко визначено 2017 рік. Крапка. Там немає 2019, 2021, 2031 року – треба готувати заходи, які забезпечать виконання цих завдань до 2017 року і відповідні плани з виведення, з тим щоб 17-й рік був часовою межею, за якою тут (в Криму) базуватимуться виключно ВМС України», - сказав Гриценко.

За словами міністра, флот - це дуже великий військовий організм, для передислокації якого, підготовки відповідних баз, потрібно досить багато часу.

Як сказав Гриценко, керівництво Міністерства оборони «хотіло бачити відповідні сигнали з російської сторони так, щоб потім не постало питання про перегляд договорів, інакше нам доведеться міняти Конституцію, а цього ніхто не буде робити».

Відповідаючи на питання, як він розцінює той факт, що у військовій доктрині Росії визначено перебування ЧФ в Криму до 2020 року, Гриценко зазначив, що зміною військової доктрини Росії повинне займатися вище керівництво цієї країни.

Згідно з двосторонньою угодою про статус і умови перебування Чорноморського флоту Росії на території України від 28 травня 1997 року, ЧФ РФ перебуватиме в Севастополі 20 років - до 2017 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

552