Перший заступник міністра економіки України Андрій Березін вважає, що у 2006 році Україна стане членом Світової організації торгівлі.

«Я думаю, що у 2006 році ми обов'язково станемо членом СОТ», - сказав Березін на прес-конференції в п'ятницю.

Водночас, за словами першого заступника міністра економіки, головною умовою в цьому процесі є врегулювання проблемних питань між Сполученими Штатами Америки і Україною. Березін наголосив, що розуміння цих проблем є, а також і бачення їх розв’язання. «Сподіваюся, найближчими місяцями це питання буде розв’язано», - додав він.

Березін також наголосив, що переговори, що стосуються вступу України в СОТ, - це «дуже складний політичний процес». Заступник міністра зазначив, що Мінекономіки постійно працює в цьому напрямку і має конкретні проблеми і питання, які необхідно вирішувати. За його словами, в Міністерстві економіки України практично в щоденному режимі відпрацьовуються ці проблеми.

Коментуючи рішення Сполучених Штатів Америки про надання Україні статусу країни з ринковою економікою, Березін відзначив, що сьогодні сталася важлива подія для економіки України і для двосторонніх відносин. За його словами, таке рішення є важливим актом з боку США, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За словами першого заступника міністра економіки, це важливий факт, як в загальному плані, так і в конкретних цифрах і показниках двосторонньої торгівлі. Березін наголосив, що робота в цьому напрямку з української сторони продовжувалася протягом багатьох років. Надання Україні статусу країни з ринковою економікою, за словами Березіна, збільшить можливості українських компаній, крім того це означає «довіру американських компаній і можливість збільшення американських інвестицій на порядок».

Водночас, за словами Березіна, це рішення підвищує відповідальність і уряду, і українських підприємств за те, як вони вестимуть бізнес на ринках розвинених країн і американських ринках.

Крім того заступник міністра економіки також наголосив, що наступним кроком повинно стати підписання двостороннього протоколу про вступ України до Світової організації торгівлі. Березін висловив надію на те, що робота в цьому напрямку буде такою ж ефективною, як і робота попередніх років.

Як раніше повідомляв ForUm, сьогодні, 17 лютого, Сполучені Штати Америки визнали Україну країною з ринковою економікою.

Згідно з рішенням, Україна вважається країною з ринковою економікою, починаючи з 1 лютого 2006 року. Раніше рішення очікувалося 23 січня 2006 року, проте у зв'язку з призначенням нового заступника міністра торгівлі США термін ухвалення був продовжений. Отримання Україною ринкового статусу стало можливим завдяки спільним зусиллям з боку уряду України, провідних металургійних підприємств України, а також юридичних фірм, вказується в повідомленні.

Президент України Віктор Ющенко вітав рішення США про надання Україні статусу країни з ринковою економікою. Ющенко переконаний, що це рішення свідчить про високий рівень стратегічного партнерства між Україною і Сполученими Штатами Америки.

Своєю чергою заступник Міністра торгівлі США Девід Семпсон вважає, що завершення двосторонніх переговорів із Світовою організацією торгівлі буде ще одним дуже важливим кроком для того, щоб поправка Джексона-Вєніка стосовно України була скасована.

«Адміністрація Президента Буша цілком підтримує зняття поправки Джексона-Вєніка по відношенню до України», - сказав Семпсон.

При цьому заступник міністра торгівлі США відзначив, що останнім часом було здійснено декілька кроків, які наближають Україну до ухвалення рішення про скасування цієї поправки.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

379