Фахівці з американської школи інженерії Пратта університету Дюка отримали найдетальніші кадри народження і зникнення ельфа — рідкісного атмосферного явища, в природі якого досі залишається багато неясного.

Ельфи — кольорові вогні, що світяться, у формі гігантської медузи з щупальцями, які іноді спалахують в стратосфері над грозовими хмарами, на висотах до 80 кілометрів.

Ці швидкоплинні події тривають від 10 до 100 мілісекунд. І нині було знято не дуже багато кадрів, на яких можна було б у деталях прослідкувати за розвитком цього електричного атмосферного явища, передає «Мембрана».

Дослідники з університету Дюка провели полювання на ельфів влітку 2005 року. Вони встановили на вершині хребта Юка, поблизу Форту Коллінз, камеру, здатну робити 7 тисяч кадрів на секунду. Їм вдалося піймати декілька десятків ельфів під час гроз, що відбулися тим літом в радіусі 200-400 кілометрів від місця розташування камери.

Кращі кадри, як сподіваються автори оприлюдненої тепер роботи, допоможуть скоректувати фізичні моделі цих дивних спалахів, у розвитку яких учені налічили декілька окремих стадій.

Виявилося, вся складна структура висотного вогню розвивається за одну мілісекунду. При цьому в обмежену область "накачується" стільки атмосферної електрики, що тут можуть іти і незвичайні хімічні процеси.

Дослідження буде опубліковано в Geophysical Research Letters. Поки ж можна прочитати короткий реліз університет у, на цій же сторінці можна знайти і саме відео.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

685