Результати тендеру, оголошеного в кінці минулого року Міністерством закордонних справ України щодо формування позитивного іміджу України, можуть переглядатися.

Про це заявив міністр закордонних справ України Борис Тарасюк сьогодні під час міжнародного круглого столу в Києві, передає «УНІАН».

Він розповів, зокрема, що МЗС провело цей тендер в кінці минулого року з не залежних від міністерства причин – фінансування у цій статті відкрилося надто пізно, в листопаді 2005 року. Міністр нагадав, що в тендері взяли участь три компанії, одна з яких перемогла. Після цього з'явилася низка публікацій негативного характеру, що, на думку міністра, пов'язано з однією з компаній, яка програла тендер і «хоче змінити ситуацію».

“ Ми прийшли до висновку про необхідність винести на суспільне обговорення цей тендер, щоб компанія-переможець довела свою здатність виконати представлену програму з формування іміджу України”, - сказав Тарасюк.

Міністр запевнив, якщо ця компанія не доведе здатність виконати програму, передбачену тендером, тоді «потрібно вести мову про розірвання контракту з цією компанією».

Як повідомлялося, РR-компанії просять уряд відмінити результати проведеного МЗС тендеру з формування позитивного іміджу України за кордоном через низку порушень.

Зокрема, 10 лютого Українська Асоціація зі зв'язків з громадськістю UAPR повідомила, що звернулася з відповідними листами до прем'єр-міністр України Юрія Єханурова і міністра закордонних справ Тарасюка.

Зокрема, голова правління Асоціації Івета Делікатна звернула увагу на порушення в проведенні термінів: МЗС оголосило тендер 12 грудня 2005 року, а заявки потрібно було подати вже 20 грудня, тоді як за законодавством на тендери таких масштабів має відводитися, щонайменше, 45 днів. За словами Делікатної, рішення про перемогу в тендері ухвалене МЗС ще до того, як були проведені презентації учасників. За її словами, критерії, задані МЗС, для учасників тендеру не відповідали професійним стандартам.

Також представники Асоціації відзначали, що фірма, яка виграла тендер на використання 14 млн. грн. державних коштів - компанія «Конгломерат», - не відповідає, на їх думку, поставленим завданням і зовсім невідома на цьому ринку.

Асоціація UAPR пропонує уряду провести розслідування цієї справи, і у разі виявлення порушень оголосити новий тендер.

З вимогою відмінити результати тендеру до суду подано позов від компанії CFC Konsalting Compani.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

343