Міністр закордонних справ Борис Тарасюк вважає за необхідне імплементувати в українське законодавство європейський досвід свободи слова.

«Найбільш яскраво тиск виявився під час помаранчевої революції, коли зовнішнє втручання іноземних ЗМІ: телевізійних медіа, друкарської преси і інтернет ресурсів на користь на той час провладного кандидата було очевидним для всіх. Щоб не допустити такої ситуації в майбутньому, нам необхідно імплементувати європейський досвід , який би дозволив не порушувати принципи свободи слова, з одного боку, і став би запобіжником проти несумлінного зовнішнього впливу з другого боку», - заявив Б.Тарасюк на конференції для представників засобів масової інформації з України, Франції, Німеччини та Польщі в п'ятницю в Києві

Він відзначив, що тема боротьби за інформаційний вплив в Україні є не менше важливою ніж політичні і економічні питання і має загальноєвропейську значущість, передає «Інтерфакс-Україна.

Тарасюк вважає надзвичайно важливим, щоб Україна "стала відкритою і зрозумілою для західного світу без посередників". "Часто через стереотипи і підходи, що встояли , погляд західних ЗМІ на події в нашій державі формулюються з відстані іншої столиці. Таким чином, з'являються несподіванки, які з часом називають відкриттями ", - відзначив він, підкресливши, що "всі, у тому числі і ЗМІ, зацікавлені в тому, щоб об'єктивний аналіз стану речей і гарячі новини з України доходили саме з Києва, а не інших, хай і близьких та дружніх столиць".

За словами міністра, в контексті "досягнення європейських принципів" особливе значення матимуть парламентські вибори. "Вірю, що український народ підтвердить свідомий вибір на користь демократії, правової держави, європейських цінностей", - сказав Б.Тарасюк.

Міністр додав , що уряд здійснює всі необхідні підготовчі дії, направлені на забезпечення прозорості виборчого процесу. "У цій справі велику роль також відіграватимуть медіа. Не маю сумнівів, що продовжуючи демократичну традицію, українські медіа гідно складуть іспит на об'єктивність. Інтелектуальна допомога наших партнерів з Німеччини , Польщі і Франції, які сьогодні беруть участь у конференції, безумовно, сприятиме цьому", - сказав Тарасюк.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

283