Україна в перемовинах з Росією з питань поставок і транзиту газу припустилася низки помилок. Так вважає представник Президента України в Кабінеті Міністрів України Володимир Лановий.

Під час прямого ефіру вчора на телеканалі «1+1», Лановий підкреслив, що помилка України полягає в тому, що вона стала зовнішньополітично вразлива, оскільки є більш залежна від постачальника.

"До цього посередники виконували тільки транзитну функцію. Тепер вони отримали права на туркменський газ. Ми стали більш зовні політично вразливими від постачальника, оскільки, по-перше, практично втратили контроль над поставками туркменського газу, а по-друге, контроль над транзитом газу по узбецькій території. Я думаю, що це наші великі помилки у ході нашої спільної стратегії переговорів", - сказав він.

Крім того, підкреслив Лановий, помилкою є й те, що Україна вийшла на переговори по газу з Росією без Європи. "Так робити не можна. Ми могли б знайти місце в системі загального ціноутворення на європейському континенті", - вважає представник Президента в уряді.

Ще однією помилкою, за його словами, є формування "абсолютно незрозумілої ставки" за транзит газу через територію України у розмірі $1,6 за тис. кубометрів. "Чому не 1,61? Чому не 1,62? Це мільйони, десятки мільйонів, і така необґрунтованість і незмінність ціни мене дуже і дуже турбує. Це не відповідає ніяким логічним поясненням", - сказав Лановий.

Разом з тим, він додав, що Україна вразлива ще й тому, що незрозуміло, якою буде ціна на газ не тільки в першій половині, а й починаючи з другої половини поточного року. За його словами, сьогоднішня ситуація робить уразливою українську економіку, оскільки при зростанні цін на газ прибутковість української економіки знизиться. "Тобто, ми стоїмо перед загрозами, які можемо подолати, якщо правильно проведемо внутрішню економічну політику", - підкреслив представник Президента в Кабміні, передає «ЛІГА».

Лановий вважає, що переговори з газу повинні були проводити "економісти, а не технарі, нафтогазовики і так далі". "В принципі, повинні були брати участь члени уряду, які підкріплені експертами приватного сектора", - додав він.

"Крім того, не можна було давати вести переговори холдингу, інтереси якого абсолютно незрозумілі. Цей холдинг минулого року 10 млрд. прибутку відрахував до бюджету, в поточному році, можливо, нуль. Куди він діває ці мільярди, як він їх перерозподіляє між підприємствами?", - сказав Лановий, додавши, що має на увазі РАТ "Газпром".

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

277