Міністр оборони України Анатолій Гриценко відзначає, що військовослужбовці не мають права робити політичних заяв. Про це міністр заявив сьогодні в Севастополі.

«Флотоводці, адмірали повинні займатися питаннями функціонування флоту, бойової підготовки, бути командирами, а не політиками, вони, на моє глибоке переконання, не мають права коментувати політичні заяви, робити заяви для преси, які можуть тільки збурювати ситуацію в Севастополі, в Криму, Києві або Москві», - сказав міністр оборони України, повідомляє «УНІАН».

При цьому він відзначив, що заяви - «це завдання політиків».

За словами Гриценка, він хотів би, «щоб люди, які коментують події, мали на це відповідні повноваження».

Гриценко також відзначив, що «ніякі прес-служби флоту ні українського, ні російського не уповноважені робити політичні заяви».

Раніше ForUm повідомляв, що міністр оборони України Анатолій Гриценко відзначає, що Росія уже сьогодні повинна готувати плани виведення Чорноморського флоту з території України.

Про це він сказав 16 лютого в Севастополі. За словами міністра, відповідний міждержавний договір був підписаний на найвищому рівні.

«Там чітко визначено 2017 рік. Крапка. Там немає 2019, 2021, 2031 року – треба готувати заходи, які забезпечать виконання цих завдань до 2017 року і відповідні плани з виведення, з тим щоб 17-й рік був часовою межею, за якою тут (в Криму) базуватимуться виключно ВМС України», - сказав Гриценко.

Він відзначив, що не треба розглядати цю заяву як щось надзвичайне. На його переконання, це нормальний логічний підхід.

За словами міністра, флот - це дуже великий військовий організм, для передислокації якого, підготовки відповідних баз, потрібно досить багато часу.

Гриценко відзначив, що сьогодні російська сторона ставить питання про виведення своїх військових баз з території Грузії протягом трьох років. За словами міністра, це повинно бути планове виведення, під час якого не втрачаються бойові можливості флоту і можна вирішувати соціальні, побутові та інші питання. «Я вважаю, що це питання повинно плануватися завчасно, уже зараз», - зауважив міністр.

Як сказав Гриценко, керівництво Міністерства оборони «хотіло бачити відповідні сигнали з російської сторони так, щоб потім не постало питання про перегляд договорів, інакше нам доведеться міняти Конституцію, а цього ніхто не буде робити».

Відповідаючи на питання, як він розцінює той факт, що у військовій доктрині Росії визначено перебування ЧФ в Криму до 2020 року, Гриценко завважив, що зміною військової доктрини Росії повинно займатися вище керівництво цієї країни.

Згідно з двосторонньою угодою про статус і умови перебування Чорноморського флоту Росії на території України від 28 травня 1997 року, ЧФ РФ перебуватиме в Севастополі 20 років - до 2017 року.

Нагадуємо також, що міністр оборони України впевнений, що факт перебування на території України іноземних військових баз не перешкоджатиме приєднанню України до НАТО.

За словами Гриценка, з цього приводу є навіть офіційна позиція Брюсселя - це питання двосторонніх відносин.

„Ми повинні виходити з того, що, незалежно від вступу або не вступу в НАТО, двосторонні відносини між Україною і Росією повинні бути гармонійними і безконфліктними. В цьому зацікавлені народи обох країн, а відповідно політики повинні зробити все, щоб відносини були саме такими. Якщо у нас не буде відносин з Росією щодо ЧФ, які виходять дійсно на рівень кипіння, то це питання не буде проблемним на шляху нашого вступу в НАТО”, - зазначив Гриценко.

Він також сказав, що цього року є абсолютно реальна можливість, виходячи, по-перше, з рівня співпраці у військовому напрямку з Альянсом, по-друге, виходячи з тих перетворень, які здійснюються в українському суспільстві, ставити питання про можливість приєднання України до виконання Плану дій із вступу до Альянсу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

293