Президент Вірменії Серж Саргсян запропонував підписати договір про приєднання Вірменії до створюваного Євразійського економічного союзу до 15 червня 2014 року. Про це він заявив, виступаючи на засіданні Вищої Євразійської економічної ради в Астані.

Саргсян підкреслив, що проект відповідного документа вже готовий і що за «два-три дні можна знайти взаємоприйнятні рішення щодо питань».

У свою чергу, президент Киргизії Алмазбек Атамбаєв зазначив, що республіка, яку він очолює, також має намір приєднатися до ЄАЕС (при цьому глава держави не назвав конкретних термінів), передає «ИТАР-ТАСС».

Договір про створення Євразійського економічного союзу розроблявся з листопада 2011 року. В основі документа, учасниками якого є Росія, Білорусь і Казахстан, лежить правова база Митного союзу та Єдиного економічного простору. Три країни гарантують вільне переміщення товарів, послуг, капіталів і робочої сили, а також проведення узгодженої політики в ключових галузях - енергетиці, промисловості, сільському господарстві, транспорті.

Договір про створення союзу підписаний на засіданні економічної ради в Астані, він набуде чинності з 1 січня 2015 року. Вірменія і Киргизія беруть участь у нинішньої зустрічі як спостерігачі. При цьому Єреван має найближчим часом завершити процедуру приєднання до Митного союзу, а офіційний Бішкек має намір зробити це до кінця поточного року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1479 грн.
48