Якщо до 29 травня між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» не будуть підписані договори про зниження ціни на природний газ для України, то компанії зустрінуться в Стокгольмському арбітражі.

Про це, як передає кореспондент Forum'у, заявив у ході засідання уряду прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

«29 числа закінчується термін доарбітражного врегулювання спору. РФ не зробила жодного кроку для вирішення цього питання, часу не залишилося», - сказав прем'єр.

При цьому він підкреслив, що Україна готова заплатити за придбаний газ.

«Це святе діло - платити за своїми зобов'язаннями. Тільки документи необхідно підписати, щоб заплатити за них», - зазначив глава уряду.

Яценюк також сказав, що Україна хоче почути відповідь від РФ, у тому числі і в питанні повернення 2,2, млрд куб м. газу, «які РФ вкрала через «Чорноморнафтогаз» на території АР Крим».

«А це - 1 млрд дол. у цінах російського «Газпрому». Я вже не кажу про сотні млрд дол., які Росія вкрала в українських громадян шляхом анексії Криму», - заявив Яценюк, зазначивши, що у РФ дещо «однобока справедливість».

Нагадаємо, російський газовий монополіст «Газпром» спрямував офіційне повідомлення Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» про перехід на передоплату і виставив попередній рахунок за червень у розмірі 1,66 млрд доларів, виходячи з ціни на російський газ 485,5 долара за 1 тис. куб. м.

«Газпром» зазначив, що прострочений борг «Нафтогазу» наразі становить 3,508 млрд доларів і це є досить вагомою й об'єктивною причиною для застосування відповідного положення контракту про передоплату. Україна готова погасити в 10-денний термін борг за російський газ у разі повернення до ціни в $268/тис. куб. м.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/высокая мода/лето/осень
2427 грн.
97