Ухвалення Верховною Радою Меморандуму порозуміння і миру - перше самостійне і тверезе рішення парламенту за останні місяці. Таку думку висловив кандидат у президенти України Валерій Коновалюк, коментуючи ухвалення документа 20 травня.

Політик, на думку якого вихід з кризи в Україні можливий тільки шляхом мирного врегулювання конфлікту, неодноразово закликав владу розпочати національний діалог, а не воювати. «Займатися нейтралізацією терористичних груп повинні спеціально навчені підрозділи, а не «гарматне м'ясо», - заявляв він.

Раніше Коновалюк критикував відновлення призову і спочатку виступав проти використання недосвідчених солдатів-строковиків для придушення сепаратистів, стверджуючи, що якщо негайно не припинити участь армії в антитерористичній операції, кількість жертв серед військових буде стрімко зростати.

За заявою глави Служби безпеки України Валентина Наливайченка, наразі кількість військовослужбовців, які загинули під час спецоперації, становить 24 людини. Однак, різні джерела називають різну кількість загиблих, у тому числі, і серед мирних громадян.

Нагадаємо, 252 депутати (крім комуністів і членів фракції «Свобода»), які підписали документ, обіцяють забезпечити невідкладне проведення конституційної реформи, спрямованої на децентралізацію державної влади.

Також у Меморандумі йдеться про підтримку загальнонаціонального «круглого столу» національної єдності. Крім того, в документі сказано, що військовослужбовці, задіяні в антитерористичній операції, невдовзі повернуться в місця їхньої постійної дислокації.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

169