Голови обласних і районних адміністрацій повинні обиратися жителями, а не призначатися з Києва. Про це заявила кандидат на пост Президента України Наталія Королевська.

За її словами, саме такий висновок вона зробила, відвідуючи східний регіон. На думку Наталії Королевської, подібні зміни, в першу чергу, дозволять підвищити рівень відповідальності керівників і розвивати регіони.

«Я була на Сході України і спілкувалася з тисячами місцевих жителів. Київ не чує їхніх проблем, ставленики з центру, часто не розуміють специфіку конкретного регіону. І як наслідок, ми отримали на Донбасі величезний соціальний вибух. Тому терміново потрібно вносити зміни до Конституції і вже цієї осені проводити вибори губернаторів та голів райадміністрацій по всій країні», - сказала вона.

Королевська наголосила, що якщо сьогодні не запустити механізм передачі влади на місця, то соціальний вибух, аналогічний донецькому, може перекинутися й на інші регіони. Для цього народні депутати повинні невідкладно ухвалити відповідні зміни до Конституції.

«Люди втомилися від безкарності та вседозволеності ставлеників із Києва. Вони хочуть обирати тих чиновників, які відповідатимуть за регіон, його добробут та соціальний захист його громадян. Крім того, громадяни повинні отримати законний механізм відкликання недобросовісних губернаторів та голів райадміністрацій, якщо ті не справляються зі своїми обов'язками», - сказала вона.

Королевська зазначила, відвідуючи Донбас, виразно побачила, що концентрація влади і ресурсів на центральному рівні - одна з головних проблем не тільки східного регіону, але і всієї України. Від цього, у першу чергу, страждають прості люди, які найбільше потребують захисту держави.

«Тобто люди, які живуть у селах, селищах, невеликих містах, відчувають постійні незручності, залежність від Києва. Вони практично позбавлені ресурсів і можливості розвивати свої території. Виборність губернаторів та голів райадміністрацій стане першим кроком до посилення саме місцевої влади», - сказала вона.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

191