У 2014 році інфляція становитиме більше 15%. Що багато в чому обумовлене зростанням цін. Такий прогноз у ході прес-конференції озвучив старший аналітик з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь, передає кореспондент Forum'у.

«На сьогодні ціни у нас вже почали зростати і зростають вони досить потужно. Якщо ми подивимося на ситуацію в попередні роки, то тоді за цілий рік ціни зростали менше, ніж вони зростають в 1 кварталі 2014 року. Наприклад, у 2011 році ціни зросли на 4,6%, тоді як цього року в першому кварталі ми вже маємо 3% зростання (цін - Ред.)

Отже, це не кінцевий рівень цін і, швидше за все, цього року він й надалі зростатиме. Тому ми очікуємо, що «до грудня інфляція становитиме 15,4%, що трохи вище від офіційних прогнозів, закладених у держбюджет», - уточнив експерт.

За словами експерта, серед причин високої інфляції числиться зміна курсу національної валюти та підвищення цін на паливо, що призводить до подорожчання широкого спектру товарів.

«У той же час зростання споживчих цін сприяє збільшенню тарифів на газ і, можливо, на електроенергію. Ці тарифи закладені у вартість багатьох товарів, що призведе до їх подорожчання», - підкреслив Жолудь.

Валентина Дудко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

450