Спад промислового виробництва в Україні пов'язаний із втратою зовнішніх ринків збуту і зменшенням доходів самих українців. Таку думку в коментарі Forum'у висловила голова комісії Українського союзу промисловців і підприємців з питань економічної політики Юлія Дроговоз.

«Такий великий спад у нас стався з низки причин. По-перше, через відсутність замовлень. Близько 25% із них були орієнтовані на російський ринок. Тобто замовники втрачені», - сказала Дроговоз.

Другою причиною, на її думку, стало підвищення податків для низки галузей. «Через підвищення податків у тих же тютюнових компаній падіння виробництва близько 10%, тому що їх обклали акцизами і збільшили фіскальне навантаження. Третій чинник - це зростання курсу гривні. Наші виробники працюють на імпортній сировині, і курс вдарив по них», - зазначила вона.

«Ще треба сказати про відсутність обігових коштів та відшкодування. Начебто воно відновилося, але не всі підприємства його отримують. І великою проблемою для підприємств стало зменшення доходів населення. Ніхто нічого зараз не купує. Немає сенсу затоварювати склади», - пояснює експерт.

«А деякі підприємства просто стоять. Навіть ті, які могли б працювати завдяки держзамовленням. На Крюківському заводі є готові склади, але їх ніхто не купує, вони нікому не потрібні», - констатує вона.

Також, на її думку, ускладнило ситуацію подорожчання собівартості вітчизняної продукції.

«Підвищення акцизів на паливо призвело до збільшення вартості транспортних перевезень. А це впливає на собівартість. У підприємців просто немає грошей виплачувати зарплати. Тому багато зі переходять на скорочений робочий тиждень і зменшують штат співробітників. У такій ситуації про зростання промвиробництва говорити не доводиться», - вважає Дроговоз.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

110