Президент Росії Володимир Путін заявляє, що санкції Заходу завдають шкоди Росії, але мають «абсолютно некритичний характер». Про це він сказав сьогодні в ході виступу на медіа-форумі.

«Завдає чи не завдає те, що прийнято сьогодні нашими партнерами, якісь збитки? В цілому, напевно, завдає, тому що рейтинги переглядаються, подорожчання кредитів може відбуватися і так далі. Це носить абсолютно некритичний характер, але це все-таки до плюсів не віднесеш», - сказав Путін.

При цьому він запевнив, що є і плюси від цих санкцій. Зокрема, багато людей, які зберігають свої заощадження і частину бізнесу виносять в низькоподаткові зони, вони повинні замислитися і вже замислюються про те, а чи не надійніше все-таки здійснювати всю свою економічну діяльність в Росії.

За його словами, це допоможе деофшоризації, чим і займається російська влада.

Також Путін повідомив, що буде створена російська платіжна система, повідомляє «УНІАН».

«Якось ми раніше навіть не замислювалися, виходили з того, що всі наші партнери - Visa і MasterCard - вони деполітизовані економічні структури, підприємства. Виявляється, що вони схильні до дуже сильного політичного впливу, тиску і відразу прогинаються під цим тиском, а свою національну систему розрахунків ми, як це зробили свого часу японці, китайці, не створили. Це повна залежність від цих партнерів. До речі, з економічної точки зору, для них це, на мій погляд, дуже велика помилка, тому що, припустимо, MasterCard і Visa всередині Російської Федерації мають 90 з гаком відсотків ринку, ми їм віддали добровільно. Розрахунки всередині країни відбуваються через Visa і MasterCard і значною мірою через сервери, розташовані в США, ну, це нісенітниця!», - заявив Путін.

За його словами, ці системи підривають довіру до себе, а значить, абсолютно точно будуть втрачати ринок.

Нагадаємо, в березні США і ЄС запровадили санкції стосовно Росії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

508