Одним із каталізаторів протестних настроїв на сході України стало наростання проблем у соціальній сфері. Таку точку зору озвучив політолог, голова правління Інституту української політики Кость Бондаренко.

«Нова влада просто скасувала велику кількість пільг, соціальних виплат, починається неприхована інфляція, проблеми в соціальній сфері. Це лякає дуже багатьох громадян і це стає каталізатором, наприклад протестних настроїв на сході», - каже експерт.

Політолог зазначає, що більшість політиків, у тому числі і кандидатів у президенти, не розуміють першочергові потреби населення. Вони акцентують увагу на поверненні Криму, утриманні Донбасу, повазі ідеалів Майдану, тоді як соціальна проблематика їх мало хвилює.

«А необхідно розуміти, що людей об'єднує більше матеріальний добробут, ніж лозунги і заклики. Автоматом Калашникова об'єднати неможливо. А підвищенням рівня життя - набагато легше. Саме тому, напевно, на сході і рвуться в Росію, бо там трохи краща ситуація в соціальній сфері, ніж в Україні», - припускає Бондаренко.

Аналізуючи передвиборні програми, Бондаренко наголошує, що кожен кандидат вибирає свої пріоритети. Наприклад, Михайло Добкін намагається презентувати нову Конституцію, де міститимуться зміни політичного, а не соціально-економічного характеру. «Порошенко взагалі намагається нічого не говорити, щоб не сполохати людей. Інші роблять акцент на мирополітику. А ось саме те, що найбільш близьке людям, політики не особливо використовують», - констатує політолог.

У той же час серед тих, хто акцентує увагу у своїй риториці на соціальних питаннях і соціальних програмах, Бондаренко назвав поки тільки Наталію Королевську. «Це абсолютно зрозуміло - тому що вона була міністром соціальної політики, і ця тема їй близька», - пояснює він.

Разом із тим, резюмував експерт, невдовзі у виборця буде можливість вибрати серед усіх напрямів необхідний для себе: «Громадяни України, цього року зможуть вибирати з усіх кандидатів, хто їм ближчий - люди, які більше акцентують увагу на політичних питаннях, соціальних, економічних чи на популізмі».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

265