Понад 70% населення південно-східних областей України не згодні з твердженням, що в країні утискають права російськомовних громадян.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), повідомляє «ZN.UA».

Відповідаючи на запитання: «Чи згодні ви з твердженням, що в Україні порушуються права російськомовного населення?», 71,5% респондентів відповіли «ні». 23,1% опитаних вбачають обмеження таких прав.

Що стосується прав україномовних громадян, то 92,2% учасників опитування не відчувають жодних утисків. Найвищий показник серед прихильників протилежної думки - в Донецькій області (5,4%) та Харківській (4%).

Щодо введення російської мови як другої державної таких кроків від центральної влади очікують 11% жителів південного сходу України. При цьому в Донецькій та Луганській областях цей показник найвищий - на 17,1%. Найменше розраховують на «мовний хід» влади у Дніпропетровській та Миколаївській областях (по 4%).

Опитування проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 10-15 квітня. Опитано 3232 респонденти віком від 18 років у 160 населених пунктах восьми регіонів півдня та сходу України - Одеській, Миколаївській, Херсонській, Харківській, Луганській, Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій областях (методом телефонних інтерв'ю - 1476, методом особистих інтерв'ю - 1756). У кожному окремому регіоні проведено не менше 400 інтерв'ю. Похибка вибірки не перевищує 0,95%.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

509