Вимога Москви до Києва заплатити за газовими боргами жодним чином не пов'язана з політичним процесом в Україні. Про це заявив президент РФ Володимир Путін.

За його словами, російська вимога «взагалі з виборами жодним чином не пов'язана».

«Ми просто повинні були отримати сьомого квітня поточного року гроші за поставлений газ у березні, ми їх не дочекалися, ще раз повторюю - це 525 млн доларів. Нуль (отримано. - Ред.)», - нагадав Путін, звернувши увагу на те, що Росія постачала в Україну газ «за найнижчою ціною, з усіма знижками», повідомляє «ИТАР-ТАСС».

«Але, як ми й домовлялися, якщо вони не платитимуть поточних платежів, то тоді ми переходимо на первісну формулу визначення ціни. І вона – відповідно до контракту сьогодні - 485 доларів за тисячу кубів. І ми говоримо, що ми могли б це зробити прямо зараз, маючи на увазі навіть накопичений борг 2,2 млрд доларів, але ми не будемо цього робити. Ми не хочемо ні підривати українську економіку, ні ставити під сумнів надійність транзиту в Європу», - заявив глава російської держави.

Нагадаємо, 2 квітня президент РФ Володимир Путін підписав закон про припинення дії чотирьох російсько-українських угод щодо Чорноморського флоту РФ.

3 квітня голова «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що ціна на газ для України до квітня 2014 року становитиме 485 доларів за 1 тис. кубометрів.

5 квітня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна вважає неприйнятною ціну за російський газ в $485 за 1 тис. кубометрів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

373