У Міністерстві закордонних справ обурені заявою президента Росії Володимира Путіна про «другосортність» українців у ході «прямої лінії» 17 квітня. Про це повідомляє прес-служба МЗС.

«Зневажливий тон, великодержавні нотки і псевдоісторичні висновки у висловлюваннях Путіна свідчать про справжнє ставлення кремлівського керівництва до громадян України як до людей, за словами самого глави Росії, «другого сорту», наочно демонструють чого варті їхні цинічні запевнення у «дружбі» і «братерство», - зазначили у відомстві.

Також у МЗС вказали на абсолютно неприйнятні заяви Путіна щодо представників шахтарської професії, яким, за його словами, більше нічого не потрібно, ніж «випити півсклянки - і на пляж» (саме так він пояснив, чому шахтарі приїжджають відпочивати у Крим).

«Хотіли б нагадати президенту Росії, в Автономній Республіці Крим щороку відпочивали десятки тисяч шахтарів не тільки з України, але і самої Росії. Відпочивали, бо в переважній більшості, живучи в Росії за межею бідності, мали можливість в українському Криму отримати якісний та доступний відпочинок, відчути щиру гостинність українців, кримських татар, росіян та інших національностей, які там проживають. Анексувавши Крим і, фактично, зруйнувавши його міжнародний туристичний потенціал, Росія позбавила тепер їх і цієї можливості», - сказано в заяві.

У міністерстві наголосили, що українці завжди виступали і виступають за дружні, рівноправні, засновані на принципах взаємної поваги відносини з російським народом. «Разом із тим, саме таке «псевдобратське» ставлення до себе з боку російської влади протягом багатьох століть змушувало українців боротися за свої права, за свою незалежність, за свою національну гідність», - підсумували в МЗС.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін вважає, що жителі Західної України, коли перебували у складі інших держав, були людьми другого сорту.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1690