Головним слідчим управлінням СБУ доведено «російський слід» у 8 із 12 кримінальних проваджень, відкритих за такими статтями, як «диверсії», «сепаратизм» і «тероризм». Про це на брифінгу повідомила начальник прес-центру СБУ Марина Остапенко, передає «Укрінформ».

«Відкрито 12 кримінальних проваджень, за якими проходять 25 осіб, і слідчими СБУ вже доведена російська складова у 8 із 12 таких проваджень. Мається на увазі, що управління, організація, диверсій та захоплення адмінбудівель і зброї здійснювалася саме під керівництвом працівників російського спецназу або російських громадян», - сказала Остапенко.

Як раніше повідомляв ForUm, президент Росії Володимир Путін категорично спростовує участь російських підрозділів у подіях на сході України.

Нагадаємо, за даними СБУ, збройний напад на співробітників спецпідрозділу «Альфа» у Слов'янську Донецької області здійснила російська розвідувально-диверсійна група під командуванням офіцера спецназу Головного розвідувального управління Генштабу збройних сил Російської Федерації Ігоря Стрєлкова.

Пізніше Стрєлков був оголошений в розшук.

Всього з початку військової інтервенції Росії в Україні затримано 40 російських шпигунів.

Постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв заявив, що озброєні люди, які захопили адміністративні будівлі в містах на сході України, є терористами і підтримуються Російською Федерацією.

Постійний представник США при ООН Саманта Пауер стверджує, що події у східних регіонах України були зрежисовані в Росії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

458