Україна повинна раз і назавжди відмовитися від вступу у військово-політичні союзи і повернутися до постійно нейтрального статусу. Таку думку висловив член виконкому Громадського руху «Український вибір» Юрій Загородній на сторінках видання «Комсомольская правда в Украине».

«Україна - держава зі стратегічно вигідним положенням і найпотужнішим економічним потенціалом - завжди була в центрі уваги ключових гравців міжнародної політики. Політичні, економічні і військові інтереси лідерів держав, їхні геополітичні амбіції зробили Україну ареною, полем бою між Заходом і Сходом», - пише Загородній.

Він зазначив, що після розпаду СРСР наша країна опинилася в епіцентрі процесів, спрямованих на перебудову європейських кордонів та перерозподіл впливу світових центрів сили. Однак важковаговики геополітики не побачили в Україні ні гідного учасника міжнародних відносин, ні стратегічного партнера, ні рівноправного союзника. «Для Європи ми так і залишилися буферною зоною, для Америки - важелем економічного і політичного тиску на Росію», - упевнений експерт.

Протягом декількох років політики розповідали про економічні вигоди і преференції, які отримає Україна, вступивши до Євросоюзу, однак при цьому «забували» згадати, що ЄС - це в першу чергу політико-економічне об'єднання, що передбачає в тому числі і військову співпрацю, підкреслив автор статті.

«Досвід останніх років дозволяє зробити більш ніж очевидний висновок: будь-яка військово-політична інтеграція загрожує нам втратою державного суверенітету і розривом із союзниками та партнерами. Щоб впоратися з політичною та економічною кризою, Україна повинна раз і назавжди відмовитися від вступу у військово-політичні або ж політико-військові союзи й повернутися до постійно нейтрального статусу. Тим більше що для цього є необхідні правові підстави», - підсумував Загородній.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

130