Рішення Росії щодо Криму частково пов'язані із загрозою входження України в НАТО. Про це заявив президент РФ Володимир Путін під час прямої лінії.

«Коли військова інфраструктура наближається до наших кордонів, ми повинні робити відповідні кроки», - сказав він. «І рішення щодо Криму було пов'язано частково з цим», - повідомив президент.

«Були й міркування такого спрямування, що, якщо ми нічого не зробимо, то вони втягнуть у НАТО Україну, скажуть «Вас це не стосується», і натовські кораблі опиняться в місті російської військової слави», - заявив Путін.

Президент зазначив, що в сучасному світі з точки зору бойових дій близькість до кордонів не має такого значення, як раніше, маючи на увазі сучасні озброєння. «Але якщо туди (Крим) зайдуть війська НАТО, вони ж туди поставлять ударні засоби, і тоді Росія буде витісненою з Причорномор'я», - пояснив він, повідомляє «ИТАР-ТАСС».

«Це реальне витіснення Росії з цього дуже важливого регіону світу, за який стільки кісточок російських покладено за багато століть», - додав президент.

За словами Путіна, держава й надалі враховуватиме ці обставини». «Ми повинні тверезо оцінювати ситуацію», - сказав він. Президент нагадав, що країни НАТО раніше не раз заявляли, що не розширюватимуть блок, проте згодом обіцянки не дотримали.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив після обрання на посаду, що членство України в НАТО не стоїть на порядку денному тимчасового уряду України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

255