Росія не переходитиме на систему передоплати за газ для України ще місяць. Про це заявив президент РФ Володимир Путін під час «Прямої лінії».

«Якщо і за наступний місяць ніяких платежів не буде, згідно з контрактом перейдемо на передоплату», - сказав він, зазначивши, що борг України зростає. «Це означає, що Україна повинна буде заплатити гроші за місяць наперед, і ми поставимо їм рівно стільки, скільки вони заплатять», - пояснив президент.

«Це дуже важкий спосіб розрахунків, він може призвести до збоїв у транзиті нашого газу європейським споживачам», - підкреслив Путін, повідомляє «ИТАР-ТАСС».

«Саме тому ми проявляємо таку корпоративність, здатність домовлятися і терпіння», - додав він.

«Ми можемо зробити це сьогодні, але, я сказав, ми чекатимемо», - повторив він. «Ми не наполягаємо на негайних платежах, ми розуміємо труднощі України, але ми просимо вас разом із нами включитися у цю роботу, взяти участь в порятунку української економіки», - заявив глава держави.

Нагадаємо, Путін спрямував листа лідерам європейських країн, які отримують російський газ транзитом через Україну, в якому заявив, що за останні роки Росія спрямувала досить значні фінансові ресурси для субсидування української економіки.

Раніше Путін просив уряд РФ і «Газпром» утриматися від переходу на передоплату за газ для України до проведення додаткових консультацій, якщо Київ на них погодиться.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

206