Збройний напад на співробітників спецпідрозділу «Альфа» Служби безпеки України в Слов'янську Донецької області здійснила російська розвідувально-диверсійна група під командуванням офіцера спецназу Головного розвідувального управління Генштабу збройних сил Російської Федерації Ігоря Стрєлкова.

«Перед прибуттям в Україну Стрєлков виїжджав до Москви, де отримував інструктажі з приводу характеру діяльності на території України. Встановлено, що члени розвідувально-диверсійної групи в складі більше 30 осіб під командуванням Стрєлкова здійснили збройний напад на співробітників СБУ, під час якого загинув один співробітник СБУ і троє були поранені», - сказав один із керівників департаменту контррозвідки Віталій Найда у середу на брифінгу в Києві.

«Перехоплені Службою безпеки України переговори між російськими диверсантами свідчать про те, що диверсійними акціями на сході України на сьогодні відкрито керують кадрові офіцери Головного розвідувального управління Генштабу Російської Федерації», - зазначив він, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За його словами, співробітники ГРУ Генштабу дають вказівки групам так званої місцевої самооборони. «Ці російські спецназівці - і ми це чітко встановили - захоплювали Верховну Раду і Кабінет міністрів Криму... Інструктор диверсантів, куратор терористів - інакше його назвати неможливо - позивний «стрілок» є кадровим співробітником ГРУ, його звуть Ігор Стрєлков».

Під його керівництвом, за словами Найди, проходили акції в Харківській області, в Одесі.

Він також розповів, що Стрєлков прибув до Криму наприкінці лютого - початку березня цього року й «особисто керував російськими військами і спецпідрозділами під час захоплення органів влади, військових частин й особисто вів переговори з українськими військовими».

За словами одного з керівників департаменту контррозвідки, після завершення операції в Криму «діяльність Стрєлкова поширилася на східні регіони». «Він особисто давав команду - нами задокументовано - громадянам України захоплювати й утримувати Харківську і Луганську облдержадміністрації... Він особисто дав наказ роздати зброю мирному населенню в Луганській, Донецькій областях, він доручив російському громадянинові очолити групу осіб, які захопили будівлю Донецької облдержадміністрації. Також він дав наказ знищити спецпідрозділ «Альфа», який прибув на територію Донецької області для проведення антитерористичної операції»

«Він на сьогодні ховається за спинами мирних жителів Донецької області», - додав Найда.

«Головною метою дій спецпідрозділів на території України є максимальна дестабілізація ситуації», - зазначив він.

За словами Найди, ще з листопада минулого року українська контррозвідка отримувала інформацію про наміри російської сторони дестабілізувати ситуацію в Україні з використанням підрозділів Чорноморського флоту РФ. «Ця інформація доповідалася колишньому керівництву Служби безпеки України, але злочинним шляхом ця інформація ігнорувалася», - зазначив він.

Нагадаємо, 15 квітня СБУ розпочала кримінальне провадження за фактом організації Стрєлковим навмисного вбивства і вчинення дій на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України, проведення диверсійно-підривної діяльності, а також організації масових заворушень на території східних регіонів нашої держави.

За інформацією Донецької обласної державної адміністрації, в результаті проведення антитерористичної операції у Донецькій області дев'ятеро людей поранено й одна загинула.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

232